Filia Zagorzyce

w Zagorzyce

 

 Biblioteka Publiczna Zagorzyce znajduje się w nowo wybudowanym - 
Domu Parafialnym w Zagorzycach Dolnych.

 Osoba odpowiedzialna: Pani Katarzyna Róg – starszy bibliotekarz

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Poniedziałek  9:00 - 15:00

 Wtorek - Piątek  11:30 – 17:30

 Sobota  NIECZYNNE

 

Informacja dla czytelników: 8 - 19 czerwca 2026r. NIECZYNNE

w Zagorzyce

 

INWENTARYZACJA ZBIORÓW

W dniach 8 - 19 czerwca 2026r. 

Biblioteka Publiczna w Zagorzycach 

NIECZYNNA

 

Za utrudnienia przepraszamy

 

WIZYTA DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZAGORZYCACH GÓRNYCH

w Zagorzyce

7 maja do naszej biblioteki przybyli mili goście - dzieci z Oddziału Przedszkolnego i Świetlicy ze Szkoły Podstawowej pod opieką pań Marii Cabaj i Katarzyny Wójcik.

Od 8 do 15 maja obchodzimy Tydzień Bibliotek - w tym roku pod hasłem: „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz.” Tydzień ten rozpoczyna się Dniem Bibliotekarza i Bibliotek, dlatego warto pokazywać naszym najmłodszym, jak ważnym dla społeczeństwa miejscem jest biblioteka i jak ważną funkcję społeczną pełni bibliotekarz.

Uczniowie poznali pracę bibliotekarza i „pobuszowali” w książkach. Była mowa o książkach i o czasopismach, zwłaszcza tych dla dzieci, których już nasza placówka nie prenumeruje. Pani bibliotekarka pokazała bardzo stary egzemplarz „Świerszczyka” z 1967 roku i przeczytała gościom wierszyk Wandy Chotomskiej „Kokoszki”. Dzieci „pomagały” w czytaniu dopowiadając końcówki słów zaczynających się na sylabę „ko-„.

Młodzi ludzie próbowali znaleźć  informację o Henryku Sienkiewiczu w Encyklopedii. Dowiedzieli się, jak ważna jest znajomość alfabetu (który pięknie wyrecytowali), aby odszukać odpowiednie hasło w wydawnictwie informacyjnym. Wiele dzieci zadeklarowało chęć zapisania się do biblioteki. Kilkoro, z odwiedzających, jest już w gronie naszych czytelników.

Dziękujemy paniom - Katarzynie Wójcik i Marii Cabaj za inicjatywę i przyprowadzenie swoich podopiecznych do Biblioteki Publicznej w Zagorzycach!

Galeria

NAJAKTYWNIEJSZY CZYTELNIK 2025 ROKU

w Zagorzyce

Tradycyjnie jak w ubiegłych latach Biblioteka Publiczna w Zagorzycach nagradza najaktywniejszych czytelników. W tym roku taki tytuł otrzymały 4 osoby, które w ubiegłym 2025r. wypożyczyły najwięcej książek. Ceremonia wręczania nagród odbyła się 22 kwietnia 2026r. w przededniu Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Nagrodzeni to:

1. Małgorzata Kozek - 164 książek

2.Magdalena Błaś - 98 książek

Liliana Depowska - 90 książek

Grzegorz Szostak - 89 książek

Laureaci otrzymali nagrody książkowe zakupione ze środków Funduszu Sołeckiego Zagorzyc Dolnych, dyplomy oraz ręcznie wykonane zakładki.

Galeria