Filia Zagorzyce

w Zagorzyce

 

 Biblioteka Publiczna Zagorzyce znajduje się w nowo wybudowanym - 
Domu Parafialnym w Zagorzycach Dolnych.

 Osoba odpowiedzialna: Pani Katarzyna Róg – starszy bibliotekarz

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Poniedziałek  9:00 - 15:00

 Wtorek - Piątek  11:30 – 17:30

 Sobota  NIECZYNNE

 

WARSZTATY WIELKANOCNE - 2023

w Zagorzyce

„FANTASTYCZNE FERIE” W BIBLIOTECE

w Zagorzyce

Podczas ferii zimowych nasza biblioteka organizowała zajęcia dla dzieci.

We wtorek - 17 stycznia - młodzi artyści zajęli się tworzeniem figurek FANTASTYCZNYCH ZWIERZĄT. Młodsze dzieci mogły kolorować malowanki przedstawiające baśniowe stworzenia, starsze rysowały samodzielnie smoki, gryfy, jednorożce i feniksy.

FANTASTYCZNY ŚWIAT ZA ZIMOWĄ SZYBKĄ - to temat środowego spotkania. Uczestnicy tworzyli prace plastyczne przedstawiające zmrożone okienka z widokiem na zimowe podwórko. Malowano też bałwanki  techniką farba na świecowym rysunku.

ZRÓBMY FANTASTYCZNĄ ZIMĘ - hasło czwartkowego spotkania stało się rzeczywistością. Naprawdę sypał śnieg! Niemniej jednak w bibliotece także za pomocą doświadczeń naukowych i prac plastycznych powstała „zima w butelkach i słoiczkach”

20.01  -FANTAZJA PANA HRABIEGO – TEATR I BAJKI JEGO - czytaliśmy utwory Aleksandra Fredry. Za pomocą teatrzyku kamishibai została przedstawiona „Małpa w kąpieli”. Dzieci mogły pisać gęsim piórem, tak jak pisał Fredro, i stalówką w obsadce, tak jak pisali babcie i dziadziowie. Czytaliśmy także „Pawła i Gawła”, korzystając ze starego „Elementarza” Falskiego. Powstał nawet domek tych fredrowskich bohaterów. Pióro ze stalówką i „Elementarz” przypomniały o Dniu Babci i Dniu Dziadka. Powstały dla nich laurki.

Ferie dobiegły końca, lecz do 28 lutego będzie można podziwiać prace plastyczne dzieci na wystawie w korytarzu i hallu.

Galeria

Ferie w Bibliotece - 2023

w Zagorzyce