Filia Zagorzyce

w Zagorzyce

 

 Biblioteka Publiczna Zagorzyce znajduje się w nowo wybudowanym - 
Domu Parafialnym w Zagorzycach Dolnych.

 Osoba odpowiedzialna: Pani Katarzyna Róg – starszy bibliotekarz

W bibliotece można skorzystać z darmowego dostępu do Internetu.
(dwa stanowiska komputerowe)

 Poniedziałek  9:00 - 15:00

 Wtorek - Piątek  11:30 – 17:30

 Sobota  NIECZYNNE

 

"Polecam ci książkę" - rozdanie nagród

w Zagorzyce

18 września w naszej placówce nagrodzono laureatów konkursu „Polecam ci książkę”. Osoby, które nie mogły przybyć w tym dniu, otrzymały nagrody w następnych dniach.

Konkurs służył głównie promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej, oraz informacji o zasobach i ofercie  naszej biblioteki.

Jakie książki polecali uczestnicy konkursu?

I miejsce w kategorii dzieci do lat 10 otrzymała Milena Wytrwał, której bardzo spodobała się historia owczarka szkockiego pt. „Lassie wróć!” Erica Knighta.

II miejsce w tej samej kategorii zdobyła Lena Boguszewska- wielbicielka „ Pippi Langstrumpf” Astrid Lindgren.

III miejsce- Emilka Drozd, a także wyróżnione – Kornelia Ochał i Nina Boguszewska polecają książki Holly Webb o zwierzętach z serii „ Zaopiekuj się mną”

Konrad Ochał lubi książki popularnonaukowe . I miejsce w kategorii dzieci starszych zdobył rysując  „Cuda wszechświata”

Wyróżnionej Gabrysi Pazdan podobało się kilka książek i narysowała kilka ilustracji, pani bibliotekarka musiała wybrać tylko jedną- polecającą „Naszą mamę czarodziejkę” Joanny Papuzińskiej.

Również książka Joanny Papuzińskiej „Asiunia”  spodobała się Wiktorii Siempińskiej, która zdobyła za swoją pracę II miejsce wśród starszych dzieci. Jej brat , Aleksander, zdobył wyróżnienie ilustrując  „101 Dalmatyńczyków”.

Kornelowi Rogowi spodobała się książka o rodzinie jaskiniowców i ich wynalazkach. Ilustracja w jego wykonaniu do książki„ Flintstonowie” zdobyła III miejsce w kategorii starszych dzieci.

Galeria

Biblioteczny konkurs plastyczno-literacki dla dzieci „Polecam ci książkę”- wyniki

w Zagorzyce

Do 30 sierpnia dzieci mogły składać w naszej bibliotece prace plastyczne przedstawiające ilustrację do przeczytanej i polecanej  przez nie książki. Warunkiem, było wypożyczenie i przeczytanie  w ciągu wakacji przynajmniej trzech książek . Złożono 10 prac konkursowych.

3 września zebrało się Jury składające się z pracowników filii bibliotecznych naszej gminy, które oceniło prace konkursowe. O miejscu decydowała suma punktów przyznana przez jurorów.

Wyłoniono następujących laureatów konkursu:

Kategoria-dzieci młodsze (do lat 10)

I miejsce- Milena Wytrwał

II miejsce-Lena Boguszewska

III miejsce Emilia Drozd

 

Katagoria- dzieci starsze (powyżej 11 lat)

I miejsce- Konrad Ochał

II miejsce- Wiktoria Siempińska

III miejsce- Korneliusz Róg

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie wykonały piękne prace i otrzymają nagrody. Po odbiór nagród zapraszamy do naszej placówki w dniu 18 września o godzinie 16:00 ( proszę śledzić stronę Biblioteka Zagorzyce.  na Facebooku, ponieważ termin może być przesunięty z przyczyn niezależnych od bibliotekarza)

Galeria

Pożegnanie wakacji

w Zagorzyce

30 sierpnia w bibliotece odbyły  się zajęcia dla dzieci , które miały na celu w miły sposób pożegnać wakacje.  Forma spotkania była podobna do podchodów. Tłem do zabaw były  dziecięce i młodzieżowe książki- m.in. : „Janosik” T. Kwiatkowskiego, „ Przygody Odyseusza” J. Parandowskiego, „ Robinson Kruzoe”  D. Defoe, „ W 80 dni dookoła świata” J. Verne’a, „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” J. Tuwima, „Harry Potter” J. K. Rowling  i  komiksy. Był także „Atlas grzybów” i książka o dziecięcych zabawach. Dzieci, kierując się strzałkami, musiały wykonać kilkanaście zadań związanych z tematyką tej  literatury: zrobić łódeczki i „przepłynąć” nimi do lądu, przejść przez „góry” i  „jaskinie”, odbić stopę w piasku, wybudować schronienie z pudeł, nadmuchać balony, rozwiązać zagadki, wykonać eliksir i jeszcze kilka innych. Wykonały te prace sprawnie,  bawiąc się przy tym świetnie. Część spotkania odbyła się na świeżym powietrzu. Sprzyjała nam piękna letnia pogoda.       

   Szkoda, że było to już ostatnie wakacyjne spotkanie tego roku   Przypominamy jednak, że biblioteka jest dla wszystkich, otwarta  również w roku szkolnym. Przez pięć dni w tygodniu oferuje ponad 11 tys. książek. Również w okresie nauki szkolnej mamy w ofercie zajęcia dla dzieci. Wystarczy zapytać bibliotekarki  lub zaglądać na stronę biblioteki.

Galeria