7 maja do naszej biblioteki przybyli mili goście - dzieci z Oddziału Przedszkolnego i Świetlicy ze Szkoły Podstawowej pod opieką pań Marii Cabaj i Katarzyny Wójcik.
Od 8 do 15 maja obchodzimy Tydzień Bibliotek - w tym roku pod hasłem: „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz.” Tydzień ten rozpoczyna się Dniem Bibliotekarza i Bibliotek, dlatego warto pokazywać naszym najmłodszym, jak ważnym dla społeczeństwa miejscem jest biblioteka i jak ważną funkcję społeczną pełni bibliotekarz.
Uczniowie poznali pracę bibliotekarza i „pobuszowali” w książkach. Była mowa o książkach i o czasopismach, zwłaszcza tych dla dzieci, których już nasza placówka nie prenumeruje. Pani bibliotekarka pokazała bardzo stary egzemplarz „Świerszczyka” z 1967 roku i przeczytała gościom wierszyk Wandy Chotomskiej „Kokoszki”. Dzieci „pomagały” w czytaniu dopowiadając końcówki słów zaczynających się na sylabę „ko-„.
Młodzi ludzie próbowali znaleźć informację o Henryku Sienkiewiczu w Encyklopedii. Dowiedzieli się, jak ważna jest znajomość alfabetu (który pięknie wyrecytowali), aby odszukać odpowiednie hasło w wydawnictwie informacyjnym. Wiele dzieci zadeklarowało chęć zapisania się do biblioteki. Kilkoro, z odwiedzających, jest już w gronie naszych czytelników.
Dziękujemy paniom - Katarzynie Wójcik i Marii Cabaj za inicjatywę i przyprowadzenie swoich podopiecznych do Biblioteki Publicznej w Zagorzycach!
Galeria