Filia Góra Ropczycka

w Góra Ropczycka

 

Biblioteka Publiczna Góra Ropczycka znajduje się w podziemiu Bloku nr 2 .

Osoba odpowiedzialna: Pani Małgorzata Dziuba – starszy bibliotekarz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Poniedziałek  8:00 - 14:00

Wtorek - Piątek 11 - 17

Sobota  NIECZYNNE

Przedszkolaki na spotkaniu z Kicią Kocią w bibliotece

w Góra Ropczycka

Dnia 27.02.2024 roku Biblioteka Publiczna w Górze Ropczyckiej zorganizowała spotkanie z bohaterką książek Anity Głowińskiej - Kicia Kocią. W spotkaniu wzięło udział 6 grup przedszkolnych czyli około 150 dzieci.

Lekcje biblioteczną poprowadziła Pani Beata Krawiec, specjalista do spraw promocji księgarni NOVA a towarzyszyła jej Kicia Kocia. Na godzinę 9.00 przyszły 3 grupy młodsze tj. Biedronki, Zajączki i Motylki a na godzinę 10.00 grupy starsze tj. Pszczółki, Sówki i Żabki. Pani Beata przeczytała dzieciom bajeczkę, pokazała jak funkcjonuje mózg podczas czytania-wykorzystując przy tym cewkę Tesli. Nauczyła też dzieci niektórych znaków grzecznościowych w języku migowym. 

Spotkanie to było ciekawe, pouczające i zachęcające dzieci do czytania.

Galeria

Ferie w Bibliotece

w Góra Ropczycka

Ferie już za nami.  W dniach od 29 - 31 stycznia w Bibliotece Publicznej w Górze Ropczyckiej odbywały się zajęcia dla dzieci. Najlepszym sposobem na nudę jest zabawa, dlatego dzieci odwiedzały bibliotekę by w atmosferze rozrywki i w sposób twórczy spędzić czas. Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy ruchowe tj. krzesełka, głuchy telefon, chodzi lisek, taniec z balonami. Podczas tych zabaw było dużo śmiechu i radości. Na zajęciach plastycznych dzieci robiły maski karnawałowe, które potem ozdabiały. Powstały też piękne serduszka walentynkowe. Uczestnicy ,,Ferii w bibliotece" miło spędzili czas wśród swoich rówieśników. Prace wykonane podczas ferii zdobią naszą bibliotekę.

Dziękuję dzieciom za udział w zajęciach i zapraszam do odwiedzania naszej biblioteki, gdzie czeka na Was bogaty księgozbiór.

Galeria

 

Ferie w Bibliotece 2024

w Góra Ropczycka