Filia Góra Ropczycka

w Góra Ropczycka

 

Biblioteka Publiczna Góra Ropczycka znajduje się w podziemiu Bloku nr 2 .

Osoba odpowiedzialna: Pani Małgorzata Dziuba – starszy bibliotekarz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W bibliotece można skorzystać z darmowego dostępu do Internetu.

Poniedziałek  8:00 - 14:00

Wtorek - Piątek 11 - 17

Sobota  NIECZYNNE

Spotkanie przedszkolaków z bohaterką bajek Anity Głowińskiej - Kicią Kocią

w Góra Ropczycka

15 października w Bibliotece Publicznej w Górze Ropczyckiej zostały zorganizowane dwie lekcje biblioteczne. Do udziału w lekcjach zaproszone zostały przedszkolaki z "Przedszkola pod Buczyną". Zajęcia prowadziła Pani Beata Krawiec specjalista do spraw promocji i reklamy księgarni NOVA. Tematem spotkań była bohaterka bajek Anity Głowińskiej - Kicia Kocia, która przybyła do naszej biblioteki. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajeczki o naszej bohaterce oraz uczestniczyły we wspólnym czytaniu bajki bez obrazków. Dzieci poznały też działanie cewki Tesli i zobaczyły jak ,,wygląda" prąd. Było dużo śmiechu i zabawy a na koniec spotkania pamiątkowe zdjęcia z Kicia Kocią. Przy wychodzeniu z biblioteki każde dziecko mogło dotknąć świecącą cewkę Tesli. Wszystkie dzieci  otrzymały też kolorowanki z bohaterką spotkania.

Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze, wzięło w nich udział około 100 osób. Dziękujemy  Pani Beacie za ciekawie poprowadzone lekcje oraz uczestnikom za udział w spotkaniu.

Galeria

Wszystkie zdjęcia do obejrzenia na stronie:

https://www.facebook.com/Przedszkole-pod-Buczyn%C4%85-355746161820730/photos

Informacja dla czytelników

w Góra Ropczycka

Biblioteka Publiczna w Górze Ropczyckiej 

w dniu 13.10.2021

czynna

w godzinach 8.00 - 14.00

 

Spotkania z książką dla przedszkolaków z Przedszkola pod Buczyną 9.00 - 11.00

Czytelników prosimy o wyrozumiałość 

 

Zakup książek do biblioteki

w Góra Ropczycka

W sierpniu dzięki środkom z Funduszu Sołeckiego zakupiono 110 książek na kwotę 2000 zł. Wśród nowych książek są lektury, bajki dla dzieci, powieści dla młodzieży i dla dorosłych. Zakupiono między innymi ,,Siedem sióstr" Lucindy Riley, książki z cyklu ,,Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki, ks. Pawlukiewicza ,,Jesteś marką", wiele lektur i pięknych bajeczek dla dzieci.

        Dziękujemy Sołtysowi wsi Góra Ropczycka i Radzie Sołeckiej za przekazane fundusze i zapraszamy do korzystania ze zbiorów naszej biblioteki.