Filia Góra Ropczycka

w Góra Ropczycka

 

Biblioteka Publiczna Góra Ropczycka znajduje się w podziemiu Bloku nr 2 .

Osoba odpowiedzialna: Pani Małgorzata Dziuba – starszy bibliotekarz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W bibliotece można skorzystać z darmowego dostępu do Internetu.

Poniedziałek  8:00 - 14:00

Wtorek - Piątek 11 - 17

Sobota  NIECZYNNE

Nowe książki w bibliotece

w Góra Ropczycka

Do biblioteki Publicznej w Górze Ropczyckiej zakupionych zostało 60 nowych książek. Zakup sfinansowany został z Funduszu Sołeckiego wsi Góra Ropczycka oraz ze środków Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Małopolskim.  Na bibliotecznych półkach pojawiły się książki znanych i lubianych pisarzy, debiuty oraz kontynuacje powieści. Dla dorosłych jest to literatura obyczajowa, kryminały, sensacje, thrillery i  literatura popularnonaukowa. Zakupiono również książki dla dzieci młodszych i starszych, wśród których znajdziecie nowe przygody swoich ulubionych bohaterów.

Zapraszamy do biblioteki.

Galeria

 

Ferie zimowe w Górze Ropczyckiej

w Góra Ropczycka

Jak co roku w bibliotece Publicznej w Górze Ropczyckiej w czasie ferii organizowane były zajęcia dla dzieci. Przygotowane zostały różne atrakcje. Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, zabawach ruchowych, konkursach oraz zajęciach literackich. Na zajęciach plastycznych dzieci malowały farbami, lepiły z masy solnej, plasteliny jak również brały udział w konkursie na najdokładniejszy rysunek malowany z zamkniętymi oczami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy ruchowe. Dzieci tańczyły z balonami, na gazecie, bawiły się w krzesełka. Dużo radości sprawił dzieciom konkurs MAM TALENT, na którym prezentowały wiersze, piosenki tańce i umiejętności akrobatyczne.

Zajęcia upłynęły w miłej atmosferze, było kreatywnie i wesoło. Ferie się zakończyły ale biblioteka zaprasza wszystkich do odwiedzin i oferuje dobrą książkę.

Galeria

 

 

Spotkanie z Kicią Kocią w Bibliotece

w Góra Ropczycka

W dniu 14 października naszą bibliotekę odwiedziła bohaterka serii książek dla dzieci Kicia Kocia, których autorką jest Anita Głowińska. Kicia Kocia to rezolutna kotka, która wraz z przyjaciółmi odkrywa świat. Dzieci uczą się np. gotować, grają na instrumentach, bawią się na placu zabaw, idą do lekarza, na basen, poznają policjanta i strażaka.

Na spotkanie z Kicią Kocią przyszły dzieci, które po przywitaniu się przeczytały jedną z bajek, których bohaterką jest kotka. Chętnie również kolorowały i ozdabiały kolorowanki, które przedstawiały gościa. Na zakończenie spotkania Kicia Kocia odwiedziła w domach te dzieci, które nie mogły przyjść do biblioteki. Spotkanie z kotką sprawiło dzieciom wiele radości. W naszej bibliotece gościliśmy już wcześniej żółwia Franklina i smoka Nowusia.

Dziękujemy księgarni Nova za umożliwienie nam spotkania z bohaterami bajek.

Galeria