Filia Góra Ropczycka

w Góra Ropczycka

 

Biblioteka Publiczna Góra Ropczycka znajduje się w podziemiu Bloku nr 2 .

Osoba odpowiedzialna: Pani Małgorzata Dziuba – starszy bibliotekarz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Poniedziałek  8:00 - 14:00

Wtorek - Piątek 11 - 17

Sobota  NIECZYNNE

Spotkanie z autorem rymowanych książek dla dzieci Pawłem Gołuchem

w Góra Ropczycka

W dniu 5.10.2023r. w Bibliotece Publicznej w Górze Ropczyckiej odbyło się spotkanie z Pawłem Gołuchem, autorem ,,Smoczych kronik". W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas II-VI Szkoły Podstawowej w Górze Ropczyckiej. Autor tekstów, wierszy i piosenek w ciekawy sposób przedstawił budowę wierszy, pokazał w nich rymy i rytmy, oraz podział na wersy i sylaby. Uświadomił dzieciom jaką długą trzeba przebyć drogę od rękopisu do książki. Pan Paweł zaprezentował dzieciom kilka swoich utworów, śpiewał, grał na gitarze, recytował wiersze używając zabawnych rekwizytów. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

Na koniec autor rozdał dzieciom zakładki do książek promujące cykl "Smocze kroniki". Była też możliwość zakupu książek z autografem i imienną dedykacją autora.

Galeria

 

Książki dla dzieci z Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin

w Góra Ropczycka

Z Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin Biblioteka Publiczna otrzymała bezpłatne książki dla dzieci, które wykorzystane zostały do przeprowadzenia zajęć integracyjnych.

Otrzymaliśmy trzy tytuły książek: dla najmłodszych "Dogadamy się" napisana w języku polskim i ukraińskim, dla starszych ,"Leon, Zuzia i słowo na literę "I" w języku polskim i "Natalia, Artem i słowo na literę "I" w języku ukraińskim. Wszystkie trzy książki uczą dzieci równości i akceptacji oraz dostarczają dzieciom informacji o sposobach nawiązywania kontaktów. Książki zostały przekazane dzieciom podczas zajęć wakacyjnych w bibliotece.

Zajęcia wakacyjne w bibliotece to doskonała okazja do poznawania nowych kolegów, przyjaciół, a także sposób na bezpieczne spędzanie wolnego czasu w bliskiej okolicy zamieszkania. Z tego też powodu i powierzonego nam zaufania w naszej bibliotece pod okiem bibliotekarza, w towarzystwie swoich rówieśników, kolegów z podwórka w zajęciach uczestniczyła liczna grupa dzieci: bawiąc się, wykonując prace plastyczne, uczestnicząc w zajęciach tematycznych zawsze z uśmiechem na twarzy.

Dziękuję za ten uśmiech i wspólnie spędzone wakacje.

WAKACJE W BIBLIOTECE 2023

w Góra Ropczycka

Od 3 - 6 lipca 2023 w bibliotece publicznej odbywały się zajęcia wakacyjne dla dzieci. Wakacje w bibliotece o charakterze plastycznym, literackim i ruchowym zgromadziły sporą liczbę dzieci.

Na zajęciach plastycznych dzieci rysowały misia z zamkniętymi oczami, było przy tym dużo śmiechu i radości. Na zajęciach w bibliotece nie mogło zabraknąć masy solnej, z której dzieci uwielbiają lepić postacie z bajek a potem ozdabiać. Powstały piękne obrazki, które zdobią bibliotekę. Młodsze dzieci kolorowały kolorowanki również z ulubionymi postaciami z bajek. Na zajęciach literackich czytaliśmy bajki. Dzieci zgadywały również zagadki dotyczące treści najpopularniejszych bajek. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy ruchowe: "karawana", ,,chodzi lisek", "stary niedźwiedź", taniec z balonami i inne. Odbył się również konkurs ,,Mam talent", w którym dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i wokalne.

Dzieciaki dopisały więc w zajęciach udział wzięli również rodzice aktywnie włączając się w ich organizację. 

Galeria