Filia Góra Ropczycka

w Góra Ropczycka

 

Biblioteka Publiczna Góra Ropczycka znajduje się w podziemiu Bloku nr 2 .

Osoba odpowiedzialna: Pani Małgorzata Dziuba – starszy bibliotekarz

W bibliotece można skorzystać z darmowego dostępu do Internetu.
(dwa stanowiska komputerowe)

Poniedziałek  8:00 - 14:00

Wtorek - Piątek 11 - 17

Sobota  NIECZYNNE

Spotkanie z Kicią Kocią w Bibliotece

w Góra Ropczycka

W dniu 14 października naszą bibliotekę odwiedziła bohaterka serii książek dla dzieci Kicia Kocia, których autorką jest Anita Głowińska. Kicia Kocia to rezolutna kotka, która wraz z przyjaciółmi odkrywa świat. Dzieci uczą się np. gotować, grają na instrumentach, bawią się na placu zabaw, idą do lekarza, na basen, poznają policjanta i strażaka.

Na spotkanie z Kicią Kocią przyszły dzieci, które po przywitaniu się przeczytały jedną z bajek, których bohaterką jest kotka. Chętnie również kolorowały i ozdabiały kolorowanki, które przedstawiały gościa. Na zakończenie spotkania Kicia Kocia odwiedziła w domach te dzieci, które nie mogły przyjść do biblioteki. Spotkanie z kotką sprawiło dzieciom wiele radości. W naszej bibliotece gościliśmy już wcześniej żółwia Franklina i smoka Nowusia.

Dziękujemy księgarni Nova za umożliwienie nam spotkania z bohaterami bajek.

Galeria

 

Zakupiono nowe książki do Biblioteki

w Góra Ropczycka

W październiku do biblioteki zostało zakupionych 40 książek na kwotę 850 zł. Są to książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zakup zrealizowany został ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu  Rozwoju Czytelnictwa. Zakupione książki dla dorosłych to powieści obyczajowe, sensacyjne, historyczne, wojenne i oparte na faktach. Z myślą o najmłodszych czytelnikach zakupione zostały bajki dla dzieci, które dopiero poznają literki oraz książki dla dzieci starszych. Są to opowiadania, książki obrazkowe i edukacyjne.

Zapraszamy do odwiedzania naszej biblioteki i korzystania z naszej oferty.

Galeria

Lekcja biblioteczna - Tydzień Bibliotek

w Góra Ropczycka

20 maja w Bibliotece Publicznej w Górze Ropczyckiej zostały zorganizowane dwie lekcje biblioteczne z okazji Tygodnia Bibliotek. Zajęcia poprowadziła Pani Beata Krawiec, specjalista ds. promocji i reklamy księgarni NOVA. Do udziału w lekcjach zaproszone zostały przedszkolaki z "Przedszkola pod Buczyną” oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Górze Ropczyckiej wraz ze swoimi wychowawcami.

Tematem spotkania dla maluchów były zagadnienia z ekologii ”Jak dbać o przyrodę i co to jest ekologia”?  W formie przedstawienia dzieci miały okazję przyswoić sobie zasady ekologiczne, np. ile lat rozkłada się bateria, jak są w stanie zanieczyścić ziemię.

Dlaczego należy oszczędzać prąd i wodę, w jaki sposób możemy pomóc przyrodzie.

Poprzez zabawę przyswajały sobie zasady ekologiczne oraz mogły poznać jak działa Cewka Tesli, która jest w Centrum Nauki Kopernik. W bezpieczny sposób zobaczyły jak przepływa prąd czy można go dotknąć w szklanej kuli.

Było to ciekawe doświadczenie dla przedszkolaków, a ich uśmiech na twarzy świadczył o tym, że spotkanie z Panią Beata bardzo im się spodobało.

Temat spotkania dla uczniów starszych brzmiał: ”Dlaczego czytamy, co nam daje czytanie. Historia i rozwój pisma”.

Pani animator szybko nawiązała kontakt z uczniami, wciągając ich do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Młodzież miała okazję zapoznać się z różnymi rodzajami pisma: węzełkowym, klinowo – sumeryjskim, tabliczkami przywiezionymi z Iraku i hieroglifami. A także pokazała im książki ze spotkań autorskich takich znanych osób jak: N. Davies, J. Pałkiewicz, R. Makłowicz, W. Drabik, M. Kordel, M. Kalicińska i in.

Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze, wzięło w nich udział. Ok. 100 osób. Mamy nadzieję, że wiedza i osobowość Pani Beaty rozbudziły wśród uczniów zainteresowanie omawianymi tematami. Dziękujemy Pani Beacie Krawiec za  ciekawie poprowadzone lekcje oraz uczestnikom za udział w spotkaniu.

Galeria