Filia Góra Ropczycka

w Góra Ropczycka

 

Biblioteka Publiczna Góra Ropczycka znajduje się w podziemiu Bloku nr 2 .

Osoba odpowiedzialna: Pani Małgorzata Dziuba – starszy bibliotekarz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Poniedziałek  8:00 - 14:00

Wtorek - Piątek 11 - 17

Sobota  NIECZYNNE

WAKACJE W BIBLIOTECE 2022

w Góra Ropczycka

Przedszkolaki w Bibliotece - kreatywne atrakcje

w Góra Ropczycka

 

Bibliotekę Publiczną w Górze Ropczyckiej odwiedziły przedszkolaki z ,,Przedszkola pod Buczyną”:

          16.05.- grupa ,,Zajączki”

          23.05.- grupa ,,Żabki”

          26.05.- grupa ,,Motylki”

          1.06. -  grupa ,,Sówki”

          13.06.- grupa ,, Pszczółki”

Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej, której tematem było zapoznanie z biblioteką, książkami, zasadami korzystania z księgozbioru. Dowiedziały się też, jak można założyć kartę biblioteczną .Każda grupa wysłuchała innej bajeczki czytanej przez bibliotekarkę.

Czytane były takie bajeczki jak :,,Kicia Kocia”, ,,Franklin”, ,,Przygody Feliksa”, ,,Bajki Ezopa”                       

Dzieci z uwagą wysłuchały bajeczek i zadawały pytania. Chętnie oglądały najciekawsze książeczki, które posiada biblioteka. Dowiedziały się też do czego służy zakładka do książki.

Bibliotekarka po raz kolejny zapoznała dzieci z projektem ,,Mała Książka - Wielki Człowiek”. Każda grupa wzięła udział w zajęciach plastycznych. Zadaniem dzieci było ulepienie z masy solnej postaci bajkowej. Powstały piękne obrazki i figurki bajkowe, które dzieci zabrały do domu.

Na zakończenie każdego spotkania dzieci otrzymały w prezencie zakładki do książek a bibliotekarka podziękowanie od dzieci i żabkę od grupy ,,Żabki”.

Przedszkolaki obiecały odwiedzać bibliotekę w następnym roku szkolnym. 

Galeria

Wokół legend: - spotkanie z Panią Beatą Krawiec

w Góra Ropczycka

W TYGODNIU BIBLIOTEK, Bibliotekę Publiczną w Górze Ropczyckiej odwiedziła Pani Beata Krawiec specjalista do spraw promocji i reklamy. Na spotkanie przyszli uczniowie Szkoły Podstawowej w Górze Ropczyckiej. Na początku spotkania dzieci wysłuchały legendy pt. ,,Legenda o diable łańcuckim" oraz kilku faktów na temat zamku w Łańcucie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się mundury wojskowe, hełmy i hełmofony, które można było przymierzyć. W czasie trwania lekcji, bibliotekę odwiedził Smok Nowuś, który sprawił dzieciom wiele radości.

   Spotkanie było ciekawą lekcją języka polskiego oraz historii. Pani Beata zachęcała do czytania, które ma duży wpływ na rozwój każdego człowieka.