Filia Czarna Sędziszowska

w Czarna Sędziszowska

 

Biblioteka Publiczna Czarna Sędziszowska znajduje się w wyremontowanym
Wiejskim Domu Ludowym w Czarnej Sędziszowskiej.

 Osoba odpowiedzialna: Pani Przydział Dorota – bibliotekarz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 W bibliotece można skorzystać z darmowego dostępu do Internetu.

 Poniedziałek 8:00 –14:00

 Wtorek - Piątek 11:00 - 17:00

Sobota NIECZYNNE

 

Nowości wydawnicze w bibliotece

w Czarna Sędziszowska

W miesiącu czerwcu księgozbiór Biblioteki Publicznej w Czarnej Sędziszowskiej został uzupełniony o 35 nowych egzemplarzy. Zakup sfinansowany został ze środków MGOK w Sędziszowie Małopolskim.                                                                                                  

Wśród nowo zakupionych książek są pozycje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych czytelników. Dorosłym czytelnikom polecamy powieści obyczajowe, sensacyjne i wojenne zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. Są wśród nich kontynuacje wcześniej zakupionych tomów, takie jak; ,,Niespodzianki losu’’ K. Mirek z cyklu; Jabłoniowy sad tom 4, I. Frączyk ,,Ryzykowne decyzje’’ z cyklu; Kobiety z odzysku tom 3, M. Paszyńska ,,Szkarłatna łuna’’ z cyklu; Wiatr ze wschodu tom 3, druga część serii Dni Mocy ,,Dwór rusałek’’ D. Gąsiorowska, druga część ,,Miłość w Pensjonacie Samotnych Serc’’ Z. Ossowska oraz z serii; Dziedzictwo Rodu A.J. Szapielak część 3 ,, Jesteś opowieścią’’. Dzieciom polecamy kolorowe bajki z serii "Kicia Kocia", ,,Poznajemy pojazdy’’, ,,Moje Bajeczki’’ czy ,,Zagubiona małpka’’ J. Donaldson oraz wiele innych. Trochę starszym dzieciom polecamy kolejną część A. Maleszka ,,Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór’’ i J. Bednarek ,,Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!’’ oraz nowość P. Hytroś ,,Pieśni Zaginionego Kontynentu’’. Książki są już opracowane, oprawione i czekają na swoich czytelników. Serdecznie zapraszamy.

Galeria

„Świętuj z nami. Nowa książka dla Biblioteki Publicznej”

w Czarna Sędziszowska

W roku 2020 Biblioteka Publiczna w Czarnej Sędziszowskiej zgodnie z Regulaminem Akcji „Świętuj z nami. Nowa książka dla Biblioteki Publicznej”, którą ogłosiła Biblioteka Publiczna wraz z Filiami w Roku Jubileuszowym 70 – lecia Biblioteki Publicznej wzbogaciła się oprócz zakupów, które dokonała o dodatkowe 197 woluminów. Książki te Biblioteka pozyskała z wpływów od czytelników w formie darów.  Dary w istotny sposób wzbogacają księgozbiór Biblioteki, wzbogacając go o pozycje, których pozyskanie w drodze zakupu jest niemożliwe często ze względu na wyczerpanie nakładu. Każdy czytelnik ma możliwość ofiarowania książek lub czasopism. Dziękujemy z przekazane nam książki.

Zakup nowości wydawniczych do biblioteki

w Czarna Sędziszowska

Biblioteka Publiczna w Czarnej Sędziszowskiej w listopadzie zakupiła 80 nowych książek za kwotę 1500 zł. Zakup sfinansowany został ze środków MGOK w Sędziszowie Małopolskim.

Wśród nowo zakupionych książek znalazły się piękne i kolorowe bajki dla naszych najmłodszych czytelników oraz lektur dla dzieci i młodzieży. Natomiast dorosłym czytelnikom polecamy powieści obyczajowe, sensacyjne i wojenne zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów.                                                                   

Wśród nich znalazły się kontynuacje wcześniej zakupionych tomów, takie jak najnowsza powieść R.P. Evans ,,Świąteczny nieznajomy’’ to świąteczna i zarazem druga część z "Serii z Noel". Książki te można jednak czytać osobno, bo są to odrębne, niezależne od siebie historii, czy lubianej A. Krawczyk seria; Ulica Wierzbowa, która składa się z trzech tomów. Z literatury obyczajowej J.Tekieli ,,Szlak srebrnych skrzydeł’’ to pasjonująca opowieść o człowieku i jego wewnętrznej sile, E. Świętek ,,Pełnia szczęścia’’ jest to lekka książka z humorem , N. Socha ,,Godzina zagubionych słów’’ to ciepła i klimatyczna świąteczna powieść, K. Mirek ,, Nowy podarunek’’ piękna, magiczna opowieść o podarunkach losu i magii Świąt, K. Michalak ,,Ścigany’’ to powieść, od której nie można się oderwać, M. Majcher ,,Najważniejszy’’ poruszająca opowieść o rodzicielstwie, niespełnionej miłości, S. Kubiak ,,Pod naszym niebem’’ to cudownie ciepła podróż do pięknej wsi na Powiśli, T. Kieres ,,Kilka słów o miłości’’ fascynująca historia o miłości i przyjaźni, A. Jeż ,,Zwyczajne cuda’’ to powieść idealna na święta, I. Jabłońska ,,Imbirowa miłość’’to ciepła powieść w sam raz na długie zimowe wieczory, I.  Gołębiewska ,,Pragnienia’’ to wyjątkowa historia o młodych ludziach, I. Frączyk ,,Do trzech razy sztuka’’ to kolejna powieść tej autorki, która znalazła się w naszej bibliotece. Literatura piękna J. Moyes ,,Dwa dni w Paryżu’’ opowieść o odwadze i sile miłości, J. Koprowicz ,,Otchłań’’ historia, w której śmierć, świętość i bluźnierstwo stają się jednością, K. Hannach ,,Zdarzyło się nad jeziorem Mystic’’ promienna opowieść, która przenika do najgłębszych, najwrażliwszych zakątków naszych serc czy D. Chamberlain ,,Małe miasto, wielkie kłamstwa’’ opowieść o zagadkowej intrydze.  Z  kategorii biografia J.L. Klein ,,Dotknąć nieba’’ poruszająca powieść o podróży do Nieba i z powrotem, czy A. Puścikowska ,,Wojenne siostry’’ niezwykłe historie bohaterskich kobiet, a z kategorii religijne A. Johnson ,,Nieplanowane’’ książka, która porusza bardzo trudne tematy na jej podstawie powstał film.  Polecamy również literaturę faktu J. Warte ,,Z raju do piekła’’ to wstrząsająca i inspirująca opowieść. Miłośnikom sensacji proponujemy nowe kryminały G. McAllister ,, Wszystko co powiesz’’, H. Coben ,,Chłopiec z lasu’’, M.H. Clark ,,Mam na ciebie oko’’, W. Chmielarz ,,Prosta sprawa’’, S. Beckell ,,Zapach śmierci’’.

Dzieciom polecamy kolorowe bajki z serii ,,Kicia Kocia", ,,Martynka", ,,Mikołajek", ,,Disney" oraz wiele innych. Książki są opracowane, oprawione i gotowe do wypożyczenia.

Zapraszamy do biblioteki i wypożyczania nowo zakupionych książek.

Czekamy także na odwiedziny naszych najmłodszych czytelników, a zwłaszcza przedszkolaków na których czekają wyprawki z programu ,,Mała Książka, Wielki Człowiek’’.