Filia Czarna Sędziszowska

w Czarna Sędziszowska

 

Biblioteka Publiczna Czarna Sędziszowska znajduje się w wyremontowanym
Wiejskim Domu Ludowym w Czarnej Sędziszowskiej.

 Osoba odpowiedzialna: Pani Przydział Dorota – bibliotekarz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Poniedziałek 8:00 –14:00

 Wtorek - Piątek 11:00 - 17:00

Sobota NIECZYNNE

 

WARSZTATY WIELKANOCNE - 2023

w Czarna Sędziszowska

Poznajemy bibliotekę - lekcja biblioteczna, kl. 2

w Czarna Sędziszowska

Tym razem 20 lutego w lekcji bibliotecznej wzięła udział klasa 2 ze szkoły podstawowej. Celem zajęć było zapoznanie z biblioteką, zwrócenie uwagi na konieczność poszanowania książek i zachęcenie do regularnego korzystania z księgozbioru biblioteki. Odbyła się pogadanka na temat zasad funkcjonowania biblioteki, dostępnego w niej księgozbioru oraz zawodu bibliotekarza. Rozmawialiśmy także o tym, jak należy traktować książkę, czyli, na czym polega poszanowanie książek. Rozmawialiśmy także o ulubionych bohaterach literatury dziecięcej. Zaprezentowany został program promujący czytelnictwo wśród najmłodszych, czyli: „Mała Książka - Wielki Człowiek”, zachęcający do zapisania się do biblioteki. Część drugoklasistów była już zapisana do biblioteki jednak okazało się, że jest wiele osób, które nie są jeszcze zapisane i skorzystały z okazji by to zmienić. Na zakończenie każdy mógł pożyczyć wybraną przez siebie książkę. Serdecznie dziękujemy za miłą wizytę.

Galeria

Spotkanie z książką - 3 latki

w Czarna Sędziszowska

20 lutego w naszej bibliotece odbyło się „Spotkanie z książką” dla 3 latków. Maluchy odbyły spacerek do naszej biblioteki, w której większość była po raz pierwszy. Przedszkolaki dowiedziały się, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią. Obejrzały książeczki, poznały różnicę pomiędzy zdrową a chorą książeczką, nauczyły się jak dbać o książki. Z uwagą wysłuchały bajki dźwiękowej pt.” Czerwony Kapturek”. Dzieci dowiedziały się również o kampania „Mała książka-wielki człowiek”, w której nasza biblioteka bierze udział i zostały do niej zaproszone. Obiecały, że przyjdą do biblioteki, aby się do niej zapisać i wziąć udział w kampanii oraz że będą szanować książeczki. A na zakończenie spotkania była niespodzianka w postaci medalu,, Przyjaciel Książki”.

Galeria