Filia Czarna Sędziszowska

w Czarna Sędziszowska

 

Biblioteka Publiczna Czarna Sędziszowska znajduje się w wyremontowanym
Wiejskim Domu Ludowym w Czarnej Sędziszowskiej.

 Osoba odpowiedzialna: Pani Przydział Dorota – bibliotekarz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Poniedziałek 8:00 –14:00

 Wtorek - Piątek 11:00 - 17:00

Sobota NIECZYNNE

 

WAKACJE W BIBLIOTECE

w Czarna Sędziszowska

Wizyta w bibliotece

w Czarna Sędziszowska

20 czerwca bibliotekę odwiedziły dzieci z klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej wraz z wychowawczynią. Większość z dzieci to stali bywalcy biblioteki zapisani w latach poprzednich podczas kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek” realizowanej przez Instytut Książki, jednak nie wszyscy. Osoby, które nie były jeszcze zapisane miały okazję, aby to zmienić oraz dowiedziały się, że w bibliotece nie tylko wypożycza się książki, ale że można w niej spędzić miło czas. Podczas spotkania wspólnie czytaliśmy bajkę dźwiękową pt.,,Czerwony Kapturek” oraz z okazji zbliżającego się święta dnia Ojca czytaliśmy wiersze o jego tematyce. Pierwszoklasiści chętnie malowały portrety swoich ojców, które zabrały do domu, aby je wręczyć w prezencie. Na pożegnanie pytały czy w nowym roku szkolnym będą mogły znów odwiedzić bibliotekę oraz zapewniały, że przyjdą do biblioteki z rodzicami, by wypożyczyć książki.

Serdecznie dziękujemy Pani wychowawczyni i dzieciom za miłą wizytę.

Dzień Dziecka i Sportu na Stadionie Miejskim z Myszką Miki i Minionkiem

w Czarna Sędziszowska

Z okazji Dnia Dziecka, z inicjatywy Pana Burmistrza, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Małopolskim wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przygotował ciekawą ofertę dla najmłodszych mieszkańców - Dzień Dziecka i Sportu.

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Sędziszowie Małopolskim przybyły na stadion, by wziąć udział w zabawie z okazji ich święta. Przygotowano dla nich wiele atrakcji.

Zabawy, gry i pląsy poprowadziła - przy dźwiękach muzyki - pani instruktor MGOK - Edyta Winkowska.

Na murawie pojawiły się wśród radosnych okrzyków dzieci duzi bohaterowie bajek Disneya  - Minionek i Myszka Miki, by wspólnie się z nimi bawić.

W wypożyczonych strojach skryły się nasze panie bibliotekarki – Dorota Paśniewska (jako Myszka Miki) i Dorota Przydział (jako Minionek).

Przedszkolaki chętnie fotografowały się z nimi i malowały na asfalcie swoich bajkowych ulubieńców.

W takim dniu nie mogło zabraknąć dmuchanej zjeżdżalni, którą maluchy wprost uwielbiają. Czas oczekiwania na swoją kolejkę się im nie dłużył, bo umilały je rozmowy i żarty z Minionkiem i Myszką Miki.

Atmosfera podczas zabawy była świetna, o czym świadczyły uśmiechnięte twarze dzieci i wspólne fotki z ulubionymi postaciami z bajek.

Na zakończenie zabawy każdy przedszkolak otrzymał coś słodkiego.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę! Życzymy dzieciom, by uśmiech i radość towarzyszyły im w ich podroży przez życie. Razem bawiliśmy się świetnie!

Autorem kilku zdjęć jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Galeria