Filia Czarna Sędziszowska

w Czarna Sędziszowska

 

Biblioteka Publiczna Czarna Sędziszowska znajduje się w wyremontowanym
Wiejskim Domu Ludowym w Czarnej Sędziszowskiej.

 Osoba odpowiedzialna: Pani Przydział Dorota – bibliotekarz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Poniedziałek 8:00 –14:00

 Wtorek - Piątek 11:00 - 17:00

Sobota NIECZYNNE

 

"Czytamy Mickiewicza"

w Czarna Sędziszowska

Rok 2022 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Romantyzmu Polskiego. Wybór właśnie tej epoki wiąże się z 200 rocznicą opublikowania w Wilnie dzieła „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Tomik ten po raz pierwszy ukazał się w 1822 roku i uważany jest za początek polskiego romantyzmu. Uzasadniając decyzję napisano - „Zrodziła się epoka, w której tworzyli genialni artyści, myśliciele i działacze polityczni, którzy w sytuacji narodowej niewoli stworzyli kraj duchowej wolności, rozwinęli programy niepodległościowe, a zarazem wynieśli polską muzykę, literaturę i malarstwo do rangi czołowych osiągnięć kultury europejskiej”.

Z tej okazji 14.11.2022r. do Biblioteki Publicznej w Czarnej Sędz. na lekcję biblioteczną przyszła kl.5 z wychowawczynią. Uczniowie czytali artystycznie wybrane przez siebie fragmenty utworów A. Mickiewicza, znajdujące się w tutejszej bibliotece. Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy.

Galeria

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 2022

w Czarna Sędziszowska

Piątego listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966). Z tej okazji siódmego listopada nasza biblioteka publiczna zamieniła się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, bawią i rozweselają, ale też przekazują nam prawdy życiowe.

Z tej okazji w bibliotece publicznej w Czarnej Sędziszowskiej gościły przedszkolaki z grupy ,,Biedronki”. Biblioteka przygotowała dzieciom nietypowe książki - dźwiękowe, obrazkowe i 3D. Wszyscy podziwiali je z wielkim zachwytem. Następnie przedszkolaki opowiedziały o swoich ulubionych postaciach bajkowych, a nawet niektórzy wystąpili w bajkowym przebraniu.

Wszyscy wykazali się wiedzą i zamiłowaniem do bajek odgadując obrazkowe i słowne zagadki - wszystko związane z bajkami. Na zakończenie spotkania dzieciaki wysłuchały fragment bajki pt. ,,Reksio pomaga innym’’, którą przeczytała pani bibliotekarka. Dziękujemy wszystkim za wizytę i zapraszamy do biblioteki publicznej.

Galeria

Spotkanie edukacyjne z Panią Beatą Krawiec

w Czarna Sędziszowska

W poniedziałek 17 października w naszej bibliotece obyła się bardzo ciekawa lekcja biblioteczna z panią Beatą Krawiec - animatorem i specjalistą ds. promocji i reklamy Księgarni Nova. Razem z panią Beatą gościła również pani Ewa Nawój z księgarni Nova w Ropczycach. Na spotkanie zostały zaproszone dwie klasy tj. klasa szósta i klasa siódma ze Szkoły Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej wraz z paniami wychowawczyniami. Podczas spotkania młodzież wysłuchała z ogromnym zainteresowaniem kilka ciekawostek historycznych o znanych Polakach. Podczas spotkania uczniowie mogli dotknąć repliki broni używanej w Wojsku Polskim oraz zobaczyć jak wygląda prąd dzięki miniaturze cewki Tesli. Chętni a takich nie brakowało mieli możliwość przymierzenia umundurowania wojskowego, hełmofonów czy hełmów. Serdeczne podziękowania dla pani Beaty Krawiec za przeprowadzenie tego wspaniałego spotkania.

Dziękujemy pani Beacie Krawiec za przeprowadzenie bardzo ciekawej i pełnej wrażeń lekcji bibliotecznej.

Galeria