Filia Czarna Sędziszowska

w Czarna Sędziszowska

 

Biblioteka Publiczna Czarna Sędziszowska znajduje się w wyremontowanym
Wiejskim Domu Ludowym w Czarnej Sędziszowskiej.

 Osoba odpowiedzialna: Pani Przydział Dorota – bibliotekarz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Poniedziałek 8:00 –14:00

 Wtorek - Piątek 11:00 - 17:00

Sobota NIECZYNNE

 

WAKACJE W BIBLIOTECE 2024

w Czarna Sędziszowska

Tydzień Bibliotek Kicia Kocia

w Czarna Sędziszowska

W dniu 8 maja 2024 z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek razem z bajkową postacią Kicią-Kocią i Panią Beatą Krawiec, specjalistką od spraw promocji i reklamy księgarni Nova odwiedziliśmy przedszkole w Czarnej Sędziszowskiej.  

Dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych miały okazję uczestniczyć w spotkaniu w ramach promocji czytelniczej. Podczas tej wizyty dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje mózg ludzki. Nauczyły się używania kilka zwrotów grzecznościowych w języku migowym. Uczestniczyły w czytaniu różnych bajek a jedną z nich była "bajka bez obrazków", która dostarczyła dzieciom wielu radości i wspaniałej zabawy. Najważniejszą jednak atrakcją spotkania było czytanie bajki Anity Głowińskiej pt. "Kicia Kocia mówi nie" i innych przygód tej bohaterki. Kulminacją spotkania było przybycie samej Kici Koci. Postać bajkowa Kocia Kicia podbiła serca wszystkich małych uczestników spotkania, każdy chciał przywitać się i uściskać wspaniałego gościa. Na koniec każda grupa mogła sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Z pewnością dzisiejsze spotkanie na długo zostanie w pamięci naszych dzieci.

Serdecznie dziękujemy Pani Beacie Krawiec za przeprowadzenie jak zwykle wspaniałego spotkania zachęcającego dzieci do czytania i promowania czytelnictwa.

Galeria

Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki

w Czarna Sędziszowska

W 1961 roku 12 kwietnia odbył się pierwszy lot w kosmos. To właśnie Jurij Gagarin okrążył na pokładzie statku kosmicznego o nazwie Wostok 1 planetę Ziemię.        Z tej okazji 11 kwietnia razem z najmłodszą grupą przedszkolaków obchodziliśmy w naszej bibliotece Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki. Podczas zajęć dzieci poznały Układ Słoneczny i obejrzały film edukacyjny ,,Kosmos", słuchały krótkich informacji na temat słońca oraz krążących wokół niego planet. Podczas naszego spotkania gościem honorowym był futrzany kosmita Alf z planety Melmac. Przedszkolaki kolorowały również dla Alfa własne rakiety kosmiczne.  Podczas spotkania było dużo śmiechu i zabawy jednak największą frajdą był nasz gość, z którym dzieci robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Tematyka kosmosu jest fascynująca, która niezmiennie dostarcza dzieciom wiele radości.

Galeria