Filia Czarna Sędziszowska

w Czarna Sędziszowska

 

Biblioteka Publiczna Czarna Sędziszowska znajduje się w wyremontowanym
Wiejskim Domu Ludowym w Czarnej Sędziszowskiej.

 Osoba odpowiedzialna: Pani Przydział Dorota – bibliotekarz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 W bibliotece można skorzystać z darmowego dostępu do Internetu.

 Poniedziałek 8:00 –14:00

 Wtorek - Piątek 11:00 - 17:00

Sobota NIECZYNNE

 

Wakacje 2021 w Czarnej Sędziszowskiej

w Czarna Sędziszowska

Pandemia pandemią, ale jak wakacje to wakacje. Mimo pandemii i obostrzeń w dniach od 5 lipca do 7 lipca w Bibliotece Publicznej w Czarnej Sędziszowskiej odbyły się zajęcia wakacyjne pod hasłem: „Książkowe podróże małe i duże”. Z uwagi na małą powierzchnię biblioteki w zajęciach tych mogło brać udział jednocześnie tylko 3 osoby. Mimo, że w bardzo ograniczonym składzie było dużo śmiechu i zabawy. Najpierw była podróż w kosmos i wyszukiwanie książek związanych z kosmosem, a następnie wspólnie wykonaliśmy wulkan, z którego wypływała kolorowa lawa. Następnego dnia była podróż z Kicią Kocią ulubioną kotką wszystkich dzieci. Rozpoczęliśmy od wysłuchania kilku jej przygód oraz wykonania kocich masek. Na zakończenie zajęć zrobiliśmy czarodziejski płyn, z którego roniliśmy niepękające bańki mydlane, które dzieci łapały na dłonie. W ostatnim dniu wyruszyliśmy w podróż z małą małpką, która zgubiła swoją mamę w lesie i razem z motylkiem jej szukała, a na zakończenie wspólnie bawiliśmy się w zabawę - Zgadnij, co to?, która polegała na tym, że jedna osoba rysowała na kartce przyklejonej na plecach kolegi/koleżanki a z kolei ta osoba na swojej kartce rysowała to, co czuła na plecach - na koniec rysunki były porównywane. Oj śmiechu przy tym było mnóstwo. Wszystkim uczestnikom zajęć za udział dziękujemy i mamy nadzieję, że przyszłoroczne wakacje będziemy mogli spędzić już w nieco większym gronie.

Galeria

 

 

Wakacje w bibliotece pod hasłem: „Książkowe podróże małe i duże”

w Czarna Sędziszowska

 

Zajęcia wakacyjne z dziećmi - WAKACJE 2021   

Biblioteka zaprasza w dniach:  5 - 8 lipca 2021r. w godz. 11.00 - 12.30

TEMATY ZAJĘĆ:

05.07.2021 (poniedziałek)

- Kosmiczne przygody

- Tajemniczy wulkan

06.07.2021 (wtorek)

- Kocie opowieści

- Zaczarowane bańki

07.07.2021 (środa)

- Spotkanie z małpką

- Magiczne portrety

08.07.2021 (czwartek)

- Co słychać w wodzie?

- Zgadnij, co to?

"Mała książka - wielki człowiek"

w Czarna Sędziszowska

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” realizowana przez Instytut Książki rozpoczęła się w grudniu 2017 roku.  Celem jest zachęcanie rodziców, dziadków i opiekunów do czytania dzieciom i przypomina o roli książki w życiu dziecka. Projekt "Mała książka - wielki człowiek” skierowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. 

Pod koniec września 2020 roku do tego projektu przystąpiły biblioteki z naszej gminy w tym również biblioteka publiczna w Czarnej Sędziszowskiej. Na dzień dzisiejszy tj. 14 czerwca 2021 roku mamy już czterdzieścioro dzieci z naszej biblioteki, które wzięły udział w projekcje. Część z nich była już zapisana do biblioteki jednak zdecydowana większość, bo aż 27 dzieci zapisała się do biblioteki dzięki projektowi „Mała książka - wielki człowiek”. Zachęcamy wszystkie dzieci do korzystania ze zbiorów bibliotecznych, a te, które chciałyby jeszcze przystąpić do projektu do zapisania się do biblioteki.