Filia Będziemyśl

w Będziemyśl

 

Biblioteka Publiczna Będziemyśl znajduje się w wyremontowanym
Wiejskim Domu Ludowym w Będziemyślu.

 Osoba odpowiedzialna: Pani Małgorzata Chmiel – starszy bibliotekarz

 W bibliotece można skorzystać z darmowego dostępu do Internetu
(dwa stanowiska komputerowe)

 Poniedziałek - Piątek 12:00 – 18:00

 Sobota NIECZYNNE

 

Święta, Święta czas kolędowania..

w Będziemyśl

Zbliżają się wielkimi krokami Święta - jedne z najbardziej rodzinnych, ciepłych, łączących wszystkich - Święta Bożego Narodzenia.                                                                           
W bibliotece dzieciaki malują, wylepiają zielone, kolorowe choinki, Bożonarodzeniowe szopki. Samodzielnie robią przepiękne, choinkowe łańcuchy, którymi ozdobią świąteczne jodełki. Jest wesoło - czuje się już tą, świąteczną atmosferę. Wspólnie przygotowaliśmy też gazetkę mówiącą o znaczeniu Świąt, szopki i Wigilijnej wieczerzy.

Razem z dzieciakami życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2020.

Wesoła gromadka dzieciaków z biblioteki w Będziemyślu.

Galeria

 

 

Nowości książkowe w Bibliotece

w Będziemyśl

Biblioteka Publiczna w Będziemyślu zakupiła w październiku 44 nowe książki za kwotę 850 zł. Był to zakup płatny ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Wśród zakupionych książek można znaleźć powieści społeczno-obyczajowe, książki historyczne, powieści z czasów wojny i okupacji napisane przez znanych i lubianych polskich autorów.

W nowym zakupie nie zabrakło też literatury dla najmłodszych czytelników. Jest poszukiwana ''Kicia Kocia'' Anity Głowińskiej, która opowiada dzieciakom o swoich przygodach, uczy maluchy mówić ''Dzień dobry''. Polecamy też małym czytelnikom pouczającą książeczkę o przygodach małego zająca pt.'' Listy od Feliksa''. Jest to urocza opowieść pluszowego zajączka ze swojej długiej podróży, są prawdziwe listy w sześciu kopertach ze znaczkami i podróżna walizka pełna wspomnień. Jest jeszcze wiele innych pięknie wydanych, kolorowych bajeczek, które polecam najmłodszym do przeczytania. Można też znaleźć kilka poszukiwanych lektur, wydawnictwa ''Greg''.

Serdecznie zapraszamy do  odwiedzania biblioteki i pożyczania nowych, ciekawych książek.

 Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Galeria

Wakacje w bibliotece w Będziemyślu 2019 r.

w Będziemyśl

Mija już pierwszy miesiąc wakacji. Zajęcia wakacyjne w bibliotece dobiegły końca, odbywały się bowiem początkiem lipca  - przed wyjazdem dzieciaków na kolonie, obozy, wycieczki lub w dłuższe odwiedziny do dziadków. Dzieci chętnie przychodziły na zajęcia, na których malowaliśmy ulubione zwierzątka, zapamiętane postacie z  przeczytanych im  ciekawych bajek itp. Dużą popularnością cieszyły się ostatnio zapomniane „piłkarzyki”. Mimo iż zajęcia wakacyjne w bibliotece dobiegły końca, zapraszamy wszystkie chętne dzieciaki do dalszych odwiedzin naszej placówki - dla nich zawsze znajdzie się wolny czas i jakieś ciekawe zajęcia.

Galeria