Filia Będziemyśl

w Będziemyśl

 

Biblioteka Publiczna Będziemyśl znajduje się w wyremontowanym
Wiejskim Domu Ludowym w Będziemyślu.

 Osoba odpowiedzialna: Pani Małgorzata Chmiel – starszy bibliotekarz

 W bibliotece można skorzystać z darmowego dostępu do Internetu

 Poniedziałek - Piątek 12:00 – 18:00

 Sobota NIECZYNNE

 

"Wakacyjna biblioteka na wesoło"

w Będziemyśl

"Wakacyjna biblioteka na wesoło" - to hasło przewodnie tegorocznych wakacji z biblioteką w ramach akcji „Wakacje z Kulturą 2020”. Tym razem w sali sędziszowskiego Domu Kultury 3 sierpnia Biblioteka Publiczna w Czarnej Sędziszowskiej wraz z Biblioteką Publiczną w Będziemyślu zorganizowała zajęcia dla dzieci. W spotkaniu tym wzięło udział dziewięcioro dzieci. Na początku mali uczestnicy zajęć poznali się nawzajem, a następnie wysłuchali kilka bajek o zwierzątkach, które przeczytała dzieciom pani bibliotekarka Małgorzata Chmiel. Rozwinęła się również dyskusja na temat zwierząt domowych, dzikich i egzotycznych. Dzieciaki opowiadały, jakie mają lub miały zwierzątka, jak się nimi opiekowały, jakie miały z nimi śmieszne przygody itp. Następnie z przygotowanej różno-kolorowej masy solnej tworzyły swoje zwierzątka oraz zwierzęta, które występowały w bajkach i w wierszach.  Dużo frajdy dzieciom sprawiły zabawy ruchowe z krzesełkami; kółko i krzyżyk, gorące krzesło i wiele innych. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom oraz różnego rodzaju gadżety, które sprawiły dzieciom wiele radości. Zajęcia przebiegały w nowych warunkach sanitarnych mimo wszystko nie wpłynęło to na atmosferę, która była wspaniała.  Biblioteka dziękuje wszystkim dzieciom za udział w zajęciach.

Galeria

 

"Wakacyjna biblioteka na wesoło" - to hasło przewodnie tegorocznych wakacji c.d

w Będziemyśl

Tegoroczne wakacje są inne, wszystko jest inne niż do tej pory - przyczyną jest panujący na świecie Koronawirus. Uczymy się żyć i pracować w reżimie sanitarnym z ograniczoną liczbą czytelników. Obostrzenia związane z pandemią, oraz warunki lokalowe sprawiły, iż oferta wakacyjna jest inna, dużo skromniejsza niż w minionych latach. Zajęcia wakacyjne pod hasłem "Wakacyjna biblioteka na wesoło" organizowane były w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Młp. W dniu 3 sierpnia Biblioteka Publiczna w Będziemyślu wraz z Biblioteką Publiczną w Czarnej Sędziszowskiej zorganizowały kolejne zajęcia dla dzieci. Tym razem była to zabawa z masą solną. Wszystkie dzieci otrzymały podkładki i to właśnie na nich miały rozpocząć swoje prace. Przed przystąpieniem do pracy przeczytaliśmy bajkę o różnych, domowych zwierzątkach - wspólnie dyskutowaliśmy o zwierzętach leśnych, afrykańskich itp. Dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich domowych zwierzątkach.Po krótkiej dyskusji przystąpiły do pracy. Otrzymały kilka kolorów masy solnej, co pozwoliło na wykonanie różnych, pięknych, kolorowych zwierzątek. Zwierzątka te przełożone zostały z deseczek na papierowe talerzyki, które później dzieciaki mogły zabrać ze sobą do domu. Po "ciężkiej", siedzącej pracy rozpoczęliśmy zabawy ruchowe. Były to lubiane przez dzieci kalambury. Zabawa ta sprawiła im dużo radości i frajdy. Były zadowolone i chętnie brały w nich udział. Czas przeznaczony na zajęcia dobiegł jednak do końca. Zajęcia zorganizowane przez biblioteki były fajną okazją do spędzenia przez dzieci wolnego, wakacyjnego czasu w sposób interesujący i kreatywny. Wszystkie dzieci biorące udział w zajęciach, na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy, drobne nagrody i słodycze.

Dziękujemy dzieciakom za udział w zajęciach.

Do zobaczenia za rok

Galeria

Wakacyjny zakup książek

w Będziemyśl

Księgozbiór biblioteki w Będziemyślu powiększył się o 25 nowych książek; 14 pozycji dla dorosłych i 11 dla dzieci. Książki dla dorosłych, to głównie powieści obyczajowe polskich autorów. Przy zakupie pamiętaliśmy także o naszych najmłodszych czytelnikach, którzy po raz pierwszy nas odwiedzają. To dla nich zakupiono piękne, kolorowe bajeczki z ruchomymi elementami. Książki są już opracowane, oprawione - czekają tylko na swoich czytelników.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania biblioteki i czytania zakupionych nowości.

Galeria