Filia Będziemyśl

w Będziemyśl

 

Biblioteka Publiczna Będziemyśl znajduje się w wyremontowanym
Wiejskim Domu Ludowym w Będziemyślu.

 Osoba odpowiedzialna: Pani Małgorzata Chmiel – starszy bibliotekarz

 W bibliotece można skorzystać z darmowego dostępu do Internetu

 Poniedziałek - Piątek 12:00 – 18:00

 Sobota NIECZYNNE

 

Nowe książki w bibliotece

w Będziemyśl

W związku z sytuacją epidemiczną jaka jest w kraju, biblioteka jest nieczynna dla czytelników.

Jednak praca w bibliotece prowadzona jest nadal. W kwietniu zakupione zostały do biblioteki nowe książki za kwotę 580 zł. Wśród nowych książek dominują powieści obyczajowe, romanse głównie polskich autorów, które były poszukiwane przez nasze czytelniczki.

Jest też kilka kryminałów, książki wojenne chętnie czytane przez panów. Dla młodzieży i dzieci zakupione zostały lektury z wydawnictwa "Greg".

Książki są już opracowane, oprawione - czekają na swoich czytelników i na decyzję w sprawie korzystania z biblioteki w obecnej sytuacji.

Galeria

 

Senior w sieci - nowatorskie spotkania z internetem

w Będziemyśl
    W dniach 10-13.02.2020r. w Bibliotece Publicznej w Będziemyślu odbywały się zajęcia komputerowe. Zajęcia były prowadzone w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu "Latarnicy 2020" przez trenera Latarników Polski Cyfrowej  Pana Tadeusza Ruchlewicza. Zajęcia były bezpłatne, brało w nich udział 14 osób - mieszkańców Będziemyśla (powyżej 44 roku życia). W czasie prowadzonych zajęć widać było wielkie zaangażowanie uczestników i dużą chęć poznawania przez nich czegoś nowego, czegoś nieznanego. Muszę nadmienić, iż kilka osób biorących udział w kursie miało po raz pierwszy kontakt z komputerem. Wszyscy bardzo chętnie, aktywnie i z zapałem uczestniczyli w zajęciach. Można było zauważyć, iż cieszyli się z każdej osiągniętej umiejętności w obsłudze komputera. W ich oczach widać było olbrzymią satysfakcję z tego, iż będą mogli niedługo pochwalić się wnukom i powiedzieć im - patrzcie ja też to potrafię. Po przeprowadzonym kursie dowiedziałam się, iż kilku z uczestników zakupiło sobie laptopy, aby dalej się uczyć i samodzielnie buszować w internecie. Wszystkim biorącym udział w szkoleniu serdecznie dziękuję za obecność, zaangażowanie i stworzenie bardzo dobrej atmosfery na wszystkich spotkaniach.

Walentynkowe spotkania z bajeczką

w Będziemyśl

Z okazji 14 - lutego 'Dnia Zakochanych' w bibliotece w Będziemyślu dzieci wykonywały piękne, kolorowe, zdobione cekinami serduszka walentynkowe dla lubianych kolegów, koleżanek, ale nie tylko. W tym roku chcieliśmy niektóre z tych serduszek symbolicznie dedykować ulubionej książce lub bajeczce. Chcemy w ten sposób zachęcić dzieci do czytania i próbować rozwinąć u nich  chęć czytania książek - miłość do nich. Podczas wykonywania walentynkowych kartek rozmawialiśmy dużo i stwierdziliśmy jednogłośnie,że można zakochać się zarówno w koleżance, koledze jak i w ciekawej, dobrej książce.

Galeria