Filia Będziemyśl

w Będziemyśl

 

Biblioteka Publiczna Będziemyśl znajduje się w wyremontowanym
Wiejskim Domu Ludowym w Będziemyślu.

 Osoba odpowiedzialna: Pani Małgorzata Chmiel – starszy bibliotekarz

 W bibliotece można skorzystać z darmowego dostępu do Internetu

 Poniedziałek - Piątek 12:00 – 18:00

 Sobota NIECZYNNE

 

Senior w sieci - nowatorskie spotkania z internetem

w Będziemyśl
    W dniach 10-13.02.2020r. w Bibliotece Publicznej w Będziemyślu odbywały się zajęcia komputerowe. Zajęcia były prowadzone w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu "Latarnicy 2020" przez trenera Latarników Polski Cyfrowej  Pana Tadeusza Ruchlewicza. Zajęcia były bezpłatne, brało w nich udział 14 osób - mieszkańców Będziemyśla (powyżej 44 roku życia). W czasie prowadzonych zajęć widać było wielkie zaangażowanie uczestników i dużą chęć poznawania przez nich czegoś nowego, czegoś nieznanego. Muszę nadmienić, iż kilka osób biorących udział w kursie miało po raz pierwszy kontakt z komputerem. Wszyscy bardzo chętnie, aktywnie i z zapałem uczestniczyli w zajęciach. Można było zauważyć, iż cieszyli się z każdej osiągniętej umiejętności w obsłudze komputera. W ich oczach widać było olbrzymią satysfakcję z tego, iż będą mogli niedługo pochwalić się wnukom i powiedzieć im - patrzcie ja też to potrafię. Po przeprowadzonym kursie dowiedziałam się, iż kilku z uczestników zakupiło sobie laptopy, aby dalej się uczyć i samodzielnie buszować w internecie. Wszystkim biorącym udział w szkoleniu serdecznie dziękuję za obecność, zaangażowanie i stworzenie bardzo dobrej atmosfery na wszystkich spotkaniach.

Walentynkowe spotkania z bajeczką

w Będziemyśl

Z okazji 14 - lutego 'Dnia Zakochanych' w bibliotece w Będziemyślu dzieci wykonywały piękne, kolorowe, zdobione cekinami serduszka walentynkowe dla lubianych kolegów, koleżanek, ale nie tylko. W tym roku chcieliśmy niektóre z tych serduszek symbolicznie dedykować ulubionej książce lub bajeczce. Chcemy w ten sposób zachęcić dzieci do czytania i próbować rozwinąć u nich  chęć czytania książek - miłość do nich. Podczas wykonywania walentynkowych kartek rozmawialiśmy dużo i stwierdziliśmy jednogłośnie,że można zakochać się zarówno w koleżance, koledze jak i w ciekawej, dobrej książce.

Galeria

Ferie zimowe w Będziemyślu

w Będziemyśl

W czasie tegorocznych ferii zimowych, dzieci bardzo chętnie odwiedzały bibliotekę. Były zarówno te przebywające w domu, jak i te które przyjechały do swoich dziadków na zimowy wypoczynek.
W bibliotece spędzały wolny czas na wesołej zabawie, rysowaniu kredkami, farbkami, wyklejaniu i wylepianiu różnych postaci bajkowych, zimowych pejzaży, wykonywaniu kolorowych masek karnawałowych. Rysunki i prace dzieci można zobaczyć na wystawkach. Zmęczone pracą dzieciaki chętnie sięgały po gry planszowe oraz korzystały z komputera.
Nasza biblioteka jest „otwarta” dla maluchów. Najmłodsi przychodzą wspólnie z rodzicami. Przyciągają ich piękne, kolorowe bajeczki. W czasie ferii w bibliotece było wesoło, ale jak zwykle wszystko co dobre szybko się kończy – ferie też dobiegły końca, przyszedł czas na dalsza naukę w szkole.
Jednak nic straconego – biblioteka czeka na dzieciaki także w czasie roku szkolnego, mogą tu wspólnie spędzać swój czas na różnych zajęciach.

Serdecznie zapraszamy.

Galeria