Filia Będziemyśl

w Będziemyśl

 

Biblioteka Publiczna Będziemyśl znajduje się w wyremontowanym
Wiejskim Domu Ludowym w Będziemyślu

 Osoba odpowiedzialna: Pani Paulina Cyrulik – młodszy bibliotekarz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Poniedziałek - Piątek 12.00 - 18.00

 Sobota NIECZYNNE

 

 

 

WARSZTATY WIELKANOCNE - 2023

w Będziemyśl

Lekcja biblioteczna z panią Beatą Krawiec

w Będziemyśl

W naszej bibliotece 10 marca dobyła się lekcja biblioteczna dla klasy „II” i „III”, a poprowadziła ją pani Beata Krawiec, animatorka i specjalista ds. promocji i reklamy Księgarni Nova.

Pani Beata przygotowała dla dzieci teatrzyk pt. „Czerwony kapturek”, uczniowie chętnie wzięli udział w przedstawieniu. Wszystkim bardzo spodobała się inna wersja inscenizacji, bardzo śmieszna i jednocześnie pouczająca.

W trakcie zajęć pani Bata mówiła o przywileju czytania i znajomości pisma, jakie było w dawnych czasach, a które nie było dostępne wszystkim grupom społecznym. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wyglądało pismo węzełkowe, klinowe a także hieroglify spisane na papirusie.

Pani Beata w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom ważne postacie historyczne, jak  Świętosławę - córkę Mieszka I, która była królową szwedzką, duńską, norweską i angielską, Krystynę Skarbek - polską agentkę brytyjskiej tajnej służby, która stała się inspiracją do stworzenia postaci Jamesa Bonda, oraz postać Józefa Piłsudskiego i historię jego słynnych wąsów. Uczniowie mogli zobaczyć broń oraz poznać i przymierzyć różne rodzaje umundurowania Wojska Polskiego.

Podczas teatrzyku, pokazywania różnego rodzaju pism czy anegdot historycznych pani Beata podkreślała rolę, jaką odgrywa CZYTANIE. To dzięki czytaniu mamy dostęp do informacji, pobudzamy wyobraźnię, rozwijamy umiejętność samodzielnego myślenia. Czytanie wpływa na funkcjonowanie mózgu co pani Beata pokazała na przykładzie cewki Tesli.

Dziękujemy pani Beacie, za tak fascynującą i interesującą lekcję biblioteczną, a uczestniczącym paniom i dzieciom za zaangażowanie.

Galeria

KICIA KOCIA w bibliotece

w Będziemyśl

W piątek 10 marca odbyło się spotkanie prowadzone przez panią Beatę Krawiec, animatorkę i specjalistą ds. promocji i reklamy Księgarni Nova, na które zaproszono przedszkolaki i dzieci z klasy „0” i „I”. Tematem lekcji bibliotecznej była bohaterka lubianej przez dzieci serii książek „Kicia Kocia” Anity Głowińskej.

Podczas zajęć pani Beata przeczytała dzieciom książkę, która nie ma obrazków i wymagała dużej wyobraźni. Wspólne czytanie bardzo podobało się uczniom, a po ukończeniu pani Beata pokazała jak podczas czytania pracuje nasz mózg za pomocą cewki Tesli. Dzieci dzięki tej prezentacji przekonały się, że czytanie książek sprawia, że nasz mózg efektywnie pracuje, a wiedza jaką pozyskają nikt im nie odbierze.

Kolejną książką wspólnie czytaną była „Kicia Kocia mówi nie”, książeczka niosąca przesłanie wychowawcze jak ważne jest słowo NIE i ograniczone zaufanie wobec osób nieznajomych. Dzieci nauczyły się gestu w języku migowym „jestem w niebezpieczeństwie”.

Bardzo dużą niespodzianką było pojawienie się samej bohaterki tj. Kici Koci. Wszyscy zaproszeni goście bardzo chętnie przywitali się z Kicią Kocią tzw. „żółwikiem”, „przybijali piątkę” i pozowali do wspólnych zdjęć.

Dziękujemy pani Beacie, pani Ewie Nawój, paniom nauczycielkom i dzieciom za wspólne czytanie i zabawę.

Galeria