Filia Nr 1 w Sędziszowie Małopolskim

w Borek Wielki

 

Biblioteka Publiczna Filia Nr 1 w Sędziszowie Małopolskim znajduje się w wyremontowanym
Wiejskim Domu Ludowym, ul. Borkowska 113

 Osoba odpowiedzialna: Pani Jolanta Sado – starszy bibliotekarz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Poniedziałek - Piątek 12:00 – 18:00

 Sobota NIECZYNNE

 

WAKACJE W BIBLIOTECE

w Borek Wielki

Na wycieczkę do biblioteki

w Borek Wielki

14 czerwca bibliotekę odwiedziła kl.0 i oddział przedszkolny Szkoły Podstawowej nr 1. Tematem spotkania było zaznajomienie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały  się z nowym dla nich miejscem. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek i dowiedziały się jak o nie dbać. Z zapałem pokolorowały rysunki z bohaterami ulubionych bajek. Część z nich ozdobiła ściany biblioteki, a niektóre dzieci zabrały ze sobą. Dla wielu była to pierwsza wizyta w "domu książek", ale na pewno nie ostatnia. W ramach spotkania dzieci dowiedziały się o projekcie "Mała Książka - Wielki Człowiek", który skierowany jest właśnie do przedszkolaków. Na pamiątkę odwiedzin dzieci otrzymały kolorowe zakładki do książek.

Galeria

 

Wizyta Przedszkolaków

w Borek Wielki

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, a maj doskonałym miesiącem na pierwszą przygodę z książką z uwagi na obchodzony w tym miesiącu Tydzień Bibliotek.

W "przededniu" tego święta naszą bibliotekę odwiedziła grupa Jeżyków oraz Sówek z Przedszkola Zaczarowany Domek. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece, choć byli i tacy, którzy są stałymi czytelnikami. Przedszkolaki zapoznały się z ofertą biblioteki, z zasadami zachowania i postępowania z książka oraz dowiedziały się jak można zostać czytelnikiem biblioteki. Dzieci z uwagą wysłuchały głośnego czytania bajki. Na zakończenie spotkania przedszkolaki przekazały Dyplom Przyjaciela Dzieci.

Dziękujemy Paniom i Przedszkolakom za sympatyczne spotkanie. 

Galeria