Filia Nr 1 w Sędziszowie Małopolskim

w Borek Wielki

 

Biblioteka Publiczna Filia Nr 1 w Sędziszowie Małopolskim znajduje się w wyremontowanym
 Domu Ludowym, ul. Borkowska 113

 Osoba odpowiedzialna: Pani Jolanta Sado – starszy bibliotekarz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Poniedziałek - Piątek 12:00 – 18:00

 Sobota NIECZYNNE

 

Tydzień Bibliotek - 8 maja spotkanie z Panią Beatą Krawiec

w Borek Wielki

8 maja w Filii Bibliotecznej Nr 1 odbyło się spotkanie z Panią Beatą Krawiec specjalistką ds. promocji i reklamy Księgarni Nova. Uczestnikami warsztatów były kl. "0" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sędziszowie Młp. Prowadząca pokazała jak można fenomenalnie bawić się czytając książkę, która nie ma obrazków, ale za to świetnie rozwija dziecięcą wyobraźnię. Dzieci podczas spotkania brały udział w teatrzyku "Czerwony Kapturek", będąc jednocześnie aktorami głównych ról. Była to okazja do spontanicznej zabawy, a także do utrwalenia morału płynącego z baśni i przypomnienie ważnego przesłania utworu. Pani Beata pokazała również jak funkcjonuje mózg podczas czytania, wykorzystując przy tym cewkę Tesli.

Spotkanie odbyło się w ramach Tygodnia Bibliotek i miało na celu rozbudzenie w dzieciach zainteresowań czytelniczych, a także podkreślenie wartości moralnych zawartych w książkach.

Serdecznie dziękujemy Pani Beacie za przeprowadzenie bardzo ciekawej lekcji oraz uczniom i ich opiekunkom za udział w spotkaniu.

Galeria

Wielkanoc - zajęcia plastyczne w bibliotece

w Borek Wielki

Wielkanoc to najbardziej radosne i wiosenne święta. Wiąże się z nimi wiele ciekawych zwyczajów. Aby poczuć wiosenno-świąteczny klimat biblioteka zorganizowała wielkanocne zajęcia plastyczne. Wstępem do nich była rozmowa o obrzędach i tradycjach związanych ze świętami. W trakcie zajęć powstały kolorowe zajączki, kurczaki i pisanki. Spotkanie wprowadziło dzieci w świąteczny nastrój, a prace przyozdobiły bibliotekę.

W ten szczególny czas biblioteka życzy wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy.

Galeria

Przedszkolaki odwiedzają bibliotekę

w Borek Wielki

23 marca biblioteka gościła przedszkolaków z Przedszkola Zaczarowany Domek. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w tym nowym, tak magicznym miejscu pełnym książek. Podczas odwiedzin dzieci miały możliwość przejść między regałami. Najbardziej zainteresowały je półki z kolorowymi książeczkami dla najmłodszych. Następnie z uwagą wysłuchały "głośnego czytania" bajki i chętnie odpowiadały na pytania. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowe zakładki do książek.

Dziękujemy Paniom i Przedszkolakom za miłe spotkanie wśród książek.

Galeria