Filia Klęczany

w Klęczany

 

Biblioteka Publiczna Klęczany znajduje się w lokalu użytkowym położonym
w Klęczanach pod nr 137.

 Osoba odpowiedzialna: Pani Paulina Cyrulik – magazynier biblioteczny

 W bibliotece można skorzystać z darmowego dostępu do Internetu.

 Poniedziałek  9.00 - 13.00

 Wtorek - Piątek  13.00 - 17.00

 Sobota  NIECZYNNE

 

Nowości na półce w bibliotece

w Klęczany

W naszej bibliotece pojawiły się kolejne nowości. Zostały zakupione książki zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci łączną 23 egzemplarze za kwotę 500zł.

Dostępne są już kolejne tomy ulubionych serii powieści obyczajowych tj.:„Malownicze” i „Miasteczko” Magdaleny Kordel. Została zakupiona nowa trylogia kwiatowa Katarzyny Michalak.

Dostępna jest już kolejna książka o mecenas Joannie Chyłce „Kontratyp” Remigiusza Mroza. Nowe powieści kryminalne w naszej bibliotece to pozycje polskiej autorki Banach Iwony „Głodnemu trup na myśli” i „Niedaleko pada trup od denata” i angielskiej autorki Barr Emily „Nocny”. Wśród nowości jest również „Historia twojego życia” Teda Chianga jest to zbiór opowiadań, w których autor porusza zagadnienia historyczno-biblijne.

Dla najmłodszych dzieci mamy książeczki z serii „Książkożercy” i ,, Disney uczy” pozwalające na naukę czytania przez zabawę z ulubionymi bohaterami. Z nowych pozycji są też  „Czytanki sylabowe z obrazkami”, „Benio, tata i reszta świata”, „Psi patrol” i „Peppa pig”. Dla starszych dzieci dostępne są nowe pozycje  ,,Mikołajka”.

Zapraszamy do wypożyczania.

Galeria

Wakacje z biblioteką „Wakacyjna Biblioteka na wesoło”

w Klęczany

Tak jak co roku tak i w tym odbywają się zajęcia wakacyjne organizowane przez bibliotekę. W związku z reżimem sanitarnym obowiązującym w naszych placówkach tym razem miały one zupełnie inny charakter. Zajęcia odbywały się w Domu Kultury w Sędziszowie Małopolskim.

Nasza biblioteka wzięła udział w akcji organizowanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Małopolskim „Wakacje z kulturą 2020”. W ramach „Wakacyjna Biblioteka na wesoło”, w dniu 8 lipca przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjno–plastyczne pt. „Zabawki z wytłaczanek do jaj”.

Z wytłaczanek po jajkach można zrobić naprawdę proste prace plastyczne i stworzyć ekologiczne zabawki. Wytłaczanki znajdują się w każdym domu i dlatego warto wykorzystać je do zrobienia ciekawych zabawek z dziećmi.

Na początku zajęć dzieci zapoznały się z wystawką przygotowaną przez panie tj. krokodylem, pająkiem, gąsienicą, myszką, kwiatkami, statkiem, autkiem i innymi. Już od samego początku każde dziecko układało plan, które z modeli zamierza wykonać.

Zanim dzieci przystąpiły do prac panie podzieliły uczestników na dwie drużyny i zaczęła się zabawa w odgadywanie zagadek przeczytanych z książeczki Z. Dmitroca pt. „Zagadki wesołej gromadki”. Kolejnym zadaniem była praca z tekstem tj. czytanie wierszy Brzechwy, Tuwima, Konopnickiej i książek „Żółw i zając”, „Historyjki o jeżu, ptakach i innych zwierzakach” polegająca na przeczytaniu fragmentów, którymi bohaterami są zwierzęta, przyniesione przez panie.

W drugiej części zajęć panie rozdały materiały plastyczne i dzieci przystąpiły do pracy. Każdy z uczestników wykonał kilka prac, które na pamiątkę zabrał do domu.

Zajęcia tak bardzo spodobały się uczestnikom, że dopytywały o terminy kolejnych.

Galeria

Nowości w bibliotece

w Klęczany

Nasza biblioteka wzbogaciła się o 28 woluminów, tj. 14 dla dorosłych i 14 dla dzieci w tym lektury, na kwotę 580 zł.

Na regale z nowościami znalazły się m.in. książka Olgi Tokarczuk ,, Bieguni”,  za którą autorka otrzymała nagrodę Nobla.

Zapraszamy po książki z literatury pięknej dla dorosłych, wśród nich: najnowsze powieści  przygodowo-sensacyjne Cussler, kryminały Cobena, Nesbo czy kontynuacja serii książek o mecenas Joannie Chyłce autorstwa Mroza.

Miłośnicy powieści społeczno-obyczajowych będą mogli wypożyczyć „Lato wśród wydm” Agnieszki Krawczyk, „Położna z Auschwitz” Magdy Knedler, „Dama ze szmaragdami” Pauliny Kuzawińskiej i „Dom sióstr” Charlotte Link.

Dla najmłodszych zostały kupione książki z serii ,,Już czytam” i ,,Królik Franek”, które mają pomoc w nauce czytania oraz książki Barbary Gawryluk tj. „Apa”, „Badyl” i „Mali Bohaterowie”. Dla nieco starszych Czytelników ,,Dziennik Cwaniaczka, totalna demolka”, ,,Z przysłowiami za pan brat” i ,,Mądra głowa zna przysłowia”, wśród lektur ,,Syzyfowe prace” i ,,Feliix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”.

Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy do biblioteki i życzymy miłego czytania.

Galeria