Informacja dla czytelników w sprawie likwidacji filii Biblioteki Publicznej w Sędziszowie Małopolskim zlokalizowanej w Klęczanach

w Klęczany

 

Z dniem 1 maja 2022 r. likwiduje się filię Biblioteki Publicznej w Sędziszowie Małopolskim zlokalizowaną w Klęczanach.

Księgozbiór Biblioteki Publicznej w Klęczanach zostanie przeniesiony i połączony z księgozbiorem Biblioteki Publicznej w Będziemyślu zlokalizowanej w Domu Ludowym, 39-127 Będziemyśl 34.

Biblioteka Publiczna w Klęczanach funkcjonować będzie do końca kwietnia br. według nowego harmonogramu (6 godzin/dziennie za wyjątkiem dni wyłączonych). Informacja na stronie oraz w siedzibie biblioteki.

Wypożyczone książki prosimy zwrócić w w/w bibliotece do dnia 27 kwietnia 2022.

Zobowiązania Czytelników wobec biblioteki nie wygasają z dniem jej zamknięcia. Po tym terminie wszystkie wypożyczone książki należy niezwłocznie zwrócić do Biblioteki Publicznej w Będziemyślu lub do Biblioteki Publicznej w Sędziszowie Małopolskim, ul. Fabryczna 6c. 

Zapraszamy mieszkańców Klęczan do zapisywania się do Biblioteki Publicznej w Będziemyślu i do korzystania z jej zbiorów i usług.

 

 

Ozdoby świąteczne na piku warsztaty wielkanocne

w Klęczany

Święta Wielkiej Nocy są już tuż, tuż…

Z tej okazji w Bibliotece Publicznej w Klęczanach zorganizowano warsztaty wielkanocne, podczas których dzieci uczyły się wykonać ozdoby na piku. Takie własnoręcznie wykonywane przedmioty są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne, stworzą świąteczny wystrój. 

W zajęciach wzięło udział kilkanaście dzieci. Z ich udziałem powstały kolorowe pisanki na piku. Do ich wykonania użyły szablonów pisanek, kolorowych papierów, pomponów i cekinów.  Ozdoby zostały poukładane i przyklejone na jajeczku według ich własnego pomysłu.

Dzieci z dumą prezentowały swoje rękodzieła. Można je włożyć, tak jak to zrobiliśmy w bibliotece, do wielkanocnego koszyczka.  Mogą być także oryginalną ozdobą w doniczce z kwiatkiem lub mogą posłużyć do dekoracji świątecznego stołu. Są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne.

W drugiej części zajęć dzieci zostały zaproszone do zabawy w fotobudce. Chętnie się w niej fotografowały ze śmiesznymi gadżetami , które zostawił dla nich Zajączek Wielkanocny.

Na koniec zostały obdarowane króliczymi koszyczkami. Czas upłynął bardzo szybko, w przedświątecznej atmosferze!

Wszystkim życzymy pięknych Świat Wielkiej Nocy.

Galeria

ZIMOWE OPOWIEŚCI ferie w bibliotece

w Klęczany

W czasie ferii zimowych w bibliotece odbyło się siedem spotkań z udziałem dzieci. Pierwsze spotkanie odbyło się 14 lutego w dniu św. Walentego, a więc zgodnie z tradycją dzieci wyklejały serca i wykonały walentynki dla najbliższych oraz zakreślały wykreślankę walentynkową. Dodatkową zabawą był teatrzyk  wystawiony przez dzieci przy wykorzystaniu maskotek.

Zimowe opowieści to zajęcia, które rozpoczynały się od przeczytania wiersza „Gdzie ten luty?”, „Jedzie zima”,  i „Zima zła” Marii Konopnickiej, a następnie pogadance o zimie, w tym o bezpiecznych zabawach śnieżnych. Kolejnym elementem była zabawa w zimowy alfabet skojarzeniowy, kalambury - zimowe zabawy i zimowe zagadki, zabawa w różnice, kolorowanki. Zimowe opowieści to również piękne pejzaże stworzone przez uczestników metodą kolażu.

Podczas warsztatów dzieci poznały różnicę pomiędzy Arktyką i Antarktydą, ciekawostki i zwierzęta mieszkające w tych mroźnych krainach. Pingwiny i niedźwiedzie polarne były kolejną pracą plastyczną wykonywaną przez dzieci.

Na zakończenie zajęć przeprowadzone były lekcje biblioteczne, dzieci między innymi chętnie same opowiadały o regulaminie biblioteki, czy wyszukiwały wybrane wcześniej pozycje w katalogu.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za tak chętne uczestniczenie w zajęciach.

Galeria

Ferie w Bibliotece

w Klęczany

Zapraszamy do Biblioteki na zajęcia w dniach 14-18 luty 2022. Szczegóły na plakacie. Liczba miejsc ograniczona.