Filia Nr 2 w Sędziszowie Małopolskim

w Kawęczyn

 

Biblioteka Publiczna Filia Nr 2 w Sędziszowie Małopolskim znajduje się w odremontowanym Budynku Sportowym, ul. Kawęczyn 267.

Osoba odpowiedzialna: Pani Izabela Wójcikstarszy bibliotekarz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Poniedziałek – Piątek  11:00 - 17:00

Sobota NIECZYNNE

 

Zajęcia wielkanocne

w Kawęczyn

Zaczątków Świąt Wielkanocnych doszukiwano się w odległych czasach przedchrześcijańskich. Dla nas, chrześcijan szczególnie interesująca jest Pascha z której niejako wywodzi się Wielkanoc. Pierwsi wyznawcy Chrystusa, świętowali Paschę w synagogach. Dopiero w drugim stuleciu chrześcijaństwa święto Paschy zostało powiązane z męką, ukrzyżowaniem i zmartwychwstaniem Chrystusa.

Prezentujemy zrobione przez dzieci wielkanocne ozdoby na stół.

WARSZTATY WIELKANOCNE - 2023

w Kawęczyn

Ferie w Bibliotece - Filia Nr 2 w Sędziszowie Małopolskim

w Kawęczyn

W dniach od 16.01.2023 do 19.01.2023r. w Bibliotece Publicznej - Filii Nr 2 w Sędziszowie Małopolskim odbyły się zajęcia dla dzieci. Zgodnie z planem ferii dzieci grały w gry, Pani z biblioteki przeczytała im książkę.

Na zajęciach edukacyjno-plastycznych młodsze dzieci kolorowały smoka z legendy: "O smoku wawelskim i o mądrym szewczyku".

Dzieci były zadowolone i czekają na wakacje w bibliotece.

Galeria