Filia Nr 2 w Sędziszowie Małopolskim

w Kawęczyn

 

Biblioteka Publiczna Filia Nr 2 w Sędziszowie Małopolskim znajduje się w odremontowanym Budynku Sportowym, ul. Kawęczyn 267.

Osoba odpowiedzialna: Pani Izabela Wójcikstarszy bibliotekarz

W bibliotece można skorzystać z darmowego dostępu do Internetu.


Poniedziałek – Piątek  11:00 - 17:00

Sobota NIECZYNNE

 

Nowości książkowe

w Kawęczyn

Biblioteka Publiczna Filia Nr 2 poleca do czytania nowo zakupione książki.

Pierwsza z propozycji to powieść Jo Nesbo pt. „Królestwo”. W norweskiej wiosce mechanik Roy wiedzie spokojne życie. Kiedy do wioski przybywa do wioski jego brat Carl odżywają mroczne sekrety z dzieciństwa. Miejscowy stróż prawa wznawia po latach śledztwo w sprawie śmierci ich rodziców…

Kolejna książka to „Nieświęty Mikołaj” Magdaleny Kordel. Bohaterką powieści jest Jaśmina, która poświęca swoje marzenia na rzecz firmy narzeczonego. Pewną grudniową noc mały chłopiec  przekazuje Jaśminie wiadomość, która wywraca jej życie do góry nogami. Czy Jaśmina zdoła jeszcze komuś zaufać?...

Biblioteka ma również ofertę dla dzieci. Jednąz nich jest „ Kastor majsterkuje”. Bohaterem jest bóbr Kastor, który uwielbia przebywać warsztacie. Kastor piłuje i szlifuje, przykręca i przybija. Miło jest majsterkować. A gdy Kastor pokazuje, jak to robić, jest bardzo łatwo.                           

Nowości w bibliotece

w Kawęczyn

Powieść R. Mroza  pt. „Głos z zaświatów” to książka o ważnych i aktualnych tematach społecznych.

Seweryn Zaorski na nowo stara się ułożyć sobie życie. Jednak do zakładu patomorfologii zaczynają trafiać ciała małych dzieci. Kto i dla czego zabija niewinne dzieci ? I jaki związek ma to z tajemniczymi wiadomościami, które Zaorski zaczyna otrzymywać?.

Po pewnej aferze na uczelni Róża, archeolog postanawia uciec do Malowniczego. Czeka tam na nią  ukochana babcia. Sielską atmosferę psuje jednak tajemniczy inwestor który chce zrównać z ziemią teren, na którym stoi uwielbiana przez Różę kapliczka. Dziewczyna postanawia zawalczyć o swój raj na ziemi.

Powieść „Zadra” to mroczna opowieść o niszczącej sile miłości, ale także o śmierci. Komisarz Gross bada sprawę kości odnalezionych w lesie. Tropy prowadzą do sprawy  zaginionych studentów z przed szesnastu lat.

Prawda o tamtych zdarzeniach okaże się wstrząsająca.

"Orszak Trzech Króli..." - rozdanie nagród

w Kawęczyn

W dniu 31.01.2020r. w Domu Kultury w Sędziszowie odbyło się rozdanie nagród dzieciom biorącym udział w konkursie gminnym ogłoszonym przez BP w Sędziszowie Młp.

Laureatami konkursu pod hasłem „ Orszak Trzech Króli. Trzej Królowie w Sędziszowie Małopolskim” były również dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 5 przy ulicy Kawęczyn.

Wspomniane laureatki konkursu to: Anna Cyzio i Natalia Urban.

Galeria