Zakupiono nowe książki do Biblioteki

w Zagorzyce

W październiku do Biblioteki Publicznej w Zagorzycach trafiły nowe książki. Zakup zrealizowany został ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Za 850 zł zakupiono 51 woluminów. Wśród nich są następne tomy cyklów: „Kwiat Paproci” K. B. Miszczuk, „Wojny Wikingów” B. Cornwella i „Przylądek Wichrów” A. Krawczyk. Wśród nowości znajdziemy także: „Historię pszczół” M. Lunde i „Pozwól mi wrócić” B. A. Paris

Wielbiciele thrillerów i kryminałów mogą już wypożyczyć : „Instytut” Stephena Kinga, „Pacjentkę”, „Łańcuch” Adriana McKinty'ego i „Zjazd absolwentów” Guillaume Musso.

Lubiących historię zapraszamy by sięgnęli po książkę o Witoldzie Pileckim we wspomnieniach jego syna. Dla zainteresowanych chemią - ciekawą pozycją - jest dzieło Tima Jamesa „Spal tę wodę”.

Biblioteka zaopatrzyła się także w pozycje dla dzieci . Wśród nich są książeczki ze znanych serii : „Kicia Kocia”, „Pucio”, „Elmer” o  słoniu w kratkę, „Mama Mu”, a także „Bobas poznaje naukę”- tłumaczące maluchom w prosty sposób prawa fizyki. Jest też kilka ulubionych przez chłopczyków książeczek o pojazdach, między innymi  z serii „Mały chłopiec”.

Dla „starszaków” na półce z nowościami  znajdziemy opowieści z czasów wojny, są to: seria komiksów „Wojenna odyseja Antka Srebrnego”, powieści: „Lalkarz z Krakowa”, „Rutka” i „Wysiedleni”. O Irenie Sendlerowej opowiada książka pod tytułem: „Listy w butelce.

Wielbiciele koni będą usatysfakcjonowani powieścią Ewy Nowak pod tytułem „Grzywa”.

Zakupiono również kontynuacje ulubionych przez młodych czytelników serii, takich jak: „Magiczne drzewo”, „Kroniki Archeo”, „Zaopiekuj się mną” i „Dziennik Cwaniaczka”.

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty!