Ozdoby świąteczne na piku warsztaty wielkanocne

w Klęczany

Święta Wielkiej Nocy są już tuż, tuż…

Z tej okazji w Bibliotece Publicznej w Klęczanach zorganizowano warsztaty wielkanocne, podczas których dzieci uczyły się wykonać ozdoby na piku. Takie własnoręcznie wykonywane przedmioty są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne, stworzą świąteczny wystrój.

W zajęciach wzięło udział kilkanaście dzieci. Z ich udziałem powstały kolorowe pisanki na piku. Do ich wykonania użyły szablonów pisanek, kolorowych papierów, pomponów i cekinów.  Ozdoby zostały poukładane i przyklejone na jajeczku według ich własnego pomysłu.

Dzieci z dumą prezentowały swoje rękodzieła. Można je włożyć, tak jak to zrobiliśmy w bibliotece, do wielkanocnego koszyczka.  Mogą być także oryginalną ozdobą w doniczce z kwiatkiem lub mogą posłużyć do dekoracji świątecznego stołu. Są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne.

W drugiej części zajęć dzieci zostały zaproszone do zabawy w fotobudce. Chętnie się w niej fotografowały ze śmiesznymi gadżetami , które zostawił dla nich Zajączek Wielkanocny.

Na koniec zostały obdarowane króliczymi koszyczkami. Czas upłynął bardzo szybko, w przedświątecznej atmosferze!

Wszystkim życzymy pięknych Świat Wielkiej Nocy.