ZIMOWE OPOWIEŚCI ferie w bibliotece

w Klęczany

W czasie ferii zimowych w bibliotece odbyło się siedem spotkań z udziałem dzieci. Pierwsze spotkanie odbyło się 14 lutego w dniu św. Walentego, a więc zgodnie z tradycją dzieci wyklejały serca i wykonały walentynki dla najbliższych oraz zakreślały wykreślankę walentynkową. Dodatkową zabawą był teatrzyk  wystawiony przez dzieci przy wykorzystaniu maskotek.

Zimowe opowieści to zajęcia, które rozpoczynały się od przeczytania wiersza „Gdzie ten luty?”, „Jedzie zima”,  i „Zima zła” Marii Konopnickiej, a następnie pogadance o zimie, w tym o bezpiecznych zabawach śnieżnych. Kolejnym elementem była zabawa w zimowy alfabet skojarzeniowy, kalambury - zimowe zabawy i zimowe zagadki, zabawa w różnice, kolorowanki. Zimowe opowieści to również piękne pejzaże stworzone przez uczestników metodą kolażu.

Podczas warsztatów dzieci poznały różnicę pomiędzy Arktyką i Antarktydą, ciekawostki i zwierzęta mieszkające w tych mroźnych krainach. Pingwiny i niedźwiedzie polarne były kolejną pracą plastyczną wykonywaną przez dzieci.

Na zakończenie zajęć przeprowadzone były lekcje biblioteczne, dzieci między innymi chętnie same opowiadały o regulaminie biblioteki, czy wyszukiwały wybrane wcześniej pozycje w katalogu.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za tak chętne uczestniczenie w zajęciach.