"Wakacyjna biblioteka na wesoło" - to hasło przewodnie tegorocznych wakacji

w Czarna Sędziszowska

Tegoroczne wakacje w bibliotece mają specyficzny charakter z uwagi na obowiązujący w kraju stan epidemii. Czas wspólnego kreatywnego wypoczynku nie możemy spędzać między bibliotecznymi regałami. Z uwagi na warunki lokalowe oferta wakacyjna jest nieco inna. W tym roku pamiętając o dodatkowych zasadach bezpieczeństwa w reżimie sanitarnym, z ograniczoną liczbą czytelników pod hasłem "Wakacyjna biblioteka na wesoło" zajęcie wakacyjne są organizowane w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim. W dniu 10 lipca Biblioteka Publiczna w Czarnej Sędziszowskiej wraz z Filią Nr 1 w Sędziszowie Małopolskim przy ul. Borkowskiej zorganizowała dla dzieci spotkanie z baśnią. Podczas spotkania, każde dziecko biorące udział w zajęciach otrzymało książkę z bajkami i kopertę z tytułami bajek, następnie po wybraniu bajki czytało głośno fragment, a po wysłuchaniu reszta dzieci podnosiła karteczkę z tytułem bajki, za prawidłowe odpowiedzi były nagrody. Dużo radości i frajdy sprawiła zabawa w kalambury. Nawiązując do treści baśni dzieci losowały tytuł bajek, a następnie przedstawiały początkowo za pomocą rysunku, a później za pomocą gestów hasła, które należało odgadnąć. Zajęcia zorganizowane przez bibliotekę były okazją do spędzenia przez dzieci wakacyjnego czasu w sposób interesujący i dostarczający wiele radości. Biblioteka dziękuje wszystkim dzieciom za udział w zajęciach.