Rozstrzygnięcie IV edycji konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną „Orszak Trzech Króli. Królowie w Sędziszowie Małopolskim”

w Klęczany

W dniu 31 stycznia w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim, w holu kinowym, miała miejsce uroczystość wręczenia nagród uczestnikom konkursu „Orszak Trzech Króli. Królowie w Sędziszowie Małopolskim”.

W  tej edycji, w regulaminie przybył dodatkowy punkt. Należało Trzech Króli zaprosić do Sędziszowa Małopolskiego. Na kartkach oprócz Trzech Króli można było zauważyć takie szczegóły jak: ratusz, herb miasta, pomnik.

Wręczaniu nagród towarzyszyło oglądanie wystawy pokonkursowej. Było na co patrzeć!

Jury wyłoniło laureatów biorąc pod uwagę przede wszystkim właściwe zrozumienie tematu i samodzielność wykonanych prac. Dyplomy, nagrody i gratulacje zwycięzcy przyjmowali z rąk: Pana Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Bogusława Kmiecia, Pani Dyrektor MGOK – Katarzyny Hagdej, Pani Kierownik Działu Bibliotek MGOK-  Joanny Stec. Pomagały panie bibliotekarki: Dorota Przydział , Dorota Paśniewska i Paulina Cyrulik.

Piękne kartki, z całą gamą oryginalnych technik mieniły się niczym dary ewangelicznych Mędrców! Przykuwały wzrok i zachwycały talentem i zaangażowaniem młodych twórców.

Wśród laureatów znalazła się Zosia Darocha ze Szkoły Podstawowej w Klęczanach. Zajęła trzecie miejsce, w kategorii dzieci z klas IV – VI Szkoły Podstawowej. Osobiście odebrała nagrodę  i pięknie wypowiadała się przed kamerą!

Polecamy nagranie „Najpiękniejsze kartki. Orszak Trzech Króli wybrane” https://www.youtube.com/watch?v=0HM45TilIOo

Ponadto Bibliotekę Publiczną w Klęczanach reprezentowali :

Dominik Lip - kl. VI
Kornelia Łoboda - kl. VI
Julia Piasecka - kl. V
Weronika Gwizdak - kl. VI

Zostaną nagrodzeni dyplomami za udział w konkursie.

Po raz kolejny Pan Burmistrz ufundował dzieciom cukierki i popcorn z kawiarenki przy kinie „Jedność”.

Szczegółową relację z przebiegu tej gali można przeczytać na stronie internetowej Biblioteki Publicznej w  Sędziszowie Młp. http://biblioteka.mgoks.pl/ , zakładka  Aktualności z dn. 12.01. 2020 r.:  „Wręczenie nagród Laureatom Konkursu Orszak Trzech Króli. Trzej Królowie w Sędziszowie Małopolskim”.

Nagrodzonym, wyróżnionym i wszystkim uczestnikom konkursu – gratulujemy!

Konkurs pokazał, że Melchior, Kacper i Baltazar dobrze się poczuli w naszym mieście i na pewno powrócą za rok z nowym pomysłem na konkurs.