Nowe książki w bibliotece

w Czarna Sędziszowska

Mimo pandemii koronawirusa Biblioteka Publiczna w Czarnej Sędziszowskiej zakupiła 27 książek za kwotę 580 złotych, w tym 16 książek dla dorosłych czytelników i 11 dla dzieci i młodzieży.

Dorosłym czytelnikom polecamy książki dobrze im znanego i lubianego R. P. Evansa: ,,Pieśń serca’’ jest to ostatnia część trylogii ,,Opowieści sprzedawcy marzeń’’, oraz ,,Dziennik Noel’’.

Miłośnikom literatury sensacyjnej rekomendujemy książki: Katarzyna Bonda ,,Miłość leczy rany’’ to pierwszy tom nowego cyklu Katarzyny Bondy, Harlan  Coben ,,O krok za daleko’’ oraz Grzegorz Gołębiowski ,,Dług krwi’’.

Wśród nowości można znaleźć polskich autorów literatury obyczajowej, romansu, literatury pięknej; Agata Przybyłek "Recepta na szczęście" to drugi tom cyklu ,,Tak smakuje miłość’’, następna książka tej autorki to „Bądź moim światłem” oraz ,,Masz wiadomość’’. Powieść Anny Ficner-Ogonowskiej ,,Jeśli zatęsknię’’. Polecamy również ,,Zaczekaj na miłość’’ to trzeci tom Ilony Gołębiewskiej z cykl: Dwór na Lipowym Wzgórzu. Magdaleny Kordel polecamy ,,Okno z widokiem’’ a Katarzyny Michalak ,,Uśmiech losu’’ to piąty tom serii Mazurskiej.

Polecamy również powieści z czasów wojny i okupacji napisane przez znanych i lubianych polskich i zagranicznych autorów; Zofia Ossowska ,,Ocalić życie’’, Weronika Wierzchowska ,,Służąca’’, Andriej Pogożew ,,Ucieczka z Auschwitz’’ oraz Jeremy Dronfield ,,O chłopcu, który poszedł za tatą do Auschwitz’’.

Biblioteka zaopatrzyła się także w pozycje dla dzieci. Magiczne Drzewo Andrzeja Maleszki ,,Pióro T-Rexa’’. Justyna Bednarek ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)’’.  Wśród nich są też książeczki serii Kicia Kocia Anity Głowińskiej ,,Kicia Kocia jest chora’’, ,,Kicia Kocia na placu zabaw’’, ,,Kicia Kocia sprząta’’, ,, Kicia Kocia w przedszkolu’’. Z serii poznajemy pojazdy Izabeli Jędraszek ,,Wóz strażacki’’, ,,Traktor’’, ,,Koparka’’. Książeczki z ruchomymi elementami z serii Miś Pracuś ,,Zabawy na wsi’’, ,,Pomocnik Mikołaja’’.

Wszystkie książki są już opieczętowane, oprawione i skatalogowane i czekają na czytelników.