Ferie zimowe 2020

w Czarna Sędziszowska

Nadszedł styczeń a wraz z nim długo wyczekiwane przez uczniów ferie zimowe.  Nasi młodsi czytelnicy od pierwszego dnia przerwy zimowej popołudnia spędzają w bibliotece. Uczestniczą w zajęciach plastycznych, literackich, zdobywają nowe umiejętności i przebywają z rówieśnikami. W dniach od 13 stycznia do 16 stycznia w Filii Bibliotecznej w Czarnej Sędziszowskiej odbyły się kolejne zajęcia feryjne, zatytułowane „MY SIĘ ZIMĄ NIE NUDZIMY, BO…DO BIBLIOTEKI CHODZIMY”. Nasze biblioteczne zimowe spotkania rozpoczęliśmy od zapoznania się ze sobą nawzajem, by z łatwością przejść do realizacji planu tegorocznych ferii zimowych, w którym przewidziano wiele atrakcji. Pierwszą z nich były zajęcia literacko-plastyczne pt.,,Kraina Lodu’’, na których razem z Elsą i Olafem przeżywaliśmy przygody słuchając ich przygód następnie, wykonywaliśmy śnieżynki z papieru i zimowe krajobrazy z wykorzystaniem płatków kosmetycznych, pasty do zębów i innych materiałów. Sporo pracy, a jednocześnie radości w kolejny dniu ferii przyniosło nam wykonanie ,,Gałgankowych wariacji’’, które przysporzyły dzieciom wiele radości. Wykorzystując kolorowy filc i watę za pomocą igły i nitki powstały piękne kolorowe sowy. Ciekawym punktem w planie tegorocznych ferii okazało się wykonanie karnawałowych masek z wykorzystaniem papieru kolorowego, cekinów, koralików, brokatów i itp. Ostatni dzień ferii zimowych poświęciliśmy na wykonanie kartek z życzeniami bardzo ważnego święta, a mianowicie Dnia Babci i Dziadka. Warto wiedzieć, że prezent wykonany samodzielnie lub wspólnie z rodzicami ucieszy dziadków najbardziej. Wystarczy trochę chęci, kilka prostych materiałów, by stworzyć coś, co wywoła uśmiech na twarzy Dziadków. Dzieci włożyły dużo serca w wykonanie kartek, co było widać w efektach ich pracy. Podczas ferii nie zapomnieliśmy o książkach dla dzieci i młodzieży, codziennie podczas naszych zajęć starsze dzieciaki czytały młodszym bajki i wiersze. Zdarzało się, że i te młodsze również chętnie włączały się do czytania i czytały starszym.

Kolejne ferie z książką już za nami, niektóre z prac wykonanych podczas ferii można oglądać w bibliotece na wystawie bibliotecznej. Tylko niektóre, ponieważ resztę prac dzieci wzięły ze sobą na pamiątkę do domu, a w przypadku laurek wręczyć je dziadkom. Każdego dnia dzieci przychodziły na zajęcia z uśmiechem na twarzy, co było najlepszym dowodem podziękowania i uznania. Mimo, że już zajęcia się skończyły, to bibliotece w Czarnej Sędziszowskiej drzwi są nadal otwarte i czekają na tych, którzy chcą się z nią zaprzyjaźnić!