Zakupiono nowe książki do Bibliotek Publicznych

w Aktualności

W październiku na biblioteczne półki trafiły nowe książki. Zakup zrealizowany został ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Otrzymana dotacja dla Biblioteki Publicznej to 8500,00 zł.

Biblioteka Publiczna w Sędziszowie Młp. zakupiła 58 książek dla dorosłych czytelników i 59 dla dzieci i młodzieży.

Biblioteka realizując zakup zwróciła uwagę przede wszystkim na klasykę i lektury szkolne, książki dla najmłodszych czytelników i młodzieży, książki popularnonaukowe i beletrystykę współczesną. Wśród nowych książek, które pojawiły się od 2018 r. na rynku wydawniczym prym wiodą książki napisane przez polskich autorów m.in. R. Mroza, D. Gąsiorowskiej, J.M. Kalety, W. Chmielarza.

Książki, które polecamy czytelnikom: to m.in.

seria: Wojna i Miłość Jolanty Marii Kalety t.1 pt. „Katarzyna i Igor” i t.2 pt. „Andrzej i Halina”. Jest to polski romans historyczny, którego bohaterami są Katarzyna i Igor (t.1) oraz Andrzej i Halina (t.2) . Są to piękne inspirowane rodzinnymi historiami powieści o miłości w czasach II wojny światowej rodzącej się wśród codziennych łapanek, bombardowań i egzekucji oraz o bohaterstwie młodych ludzi, którzy w czasach okupacji walczyli do samego końca. Seria będzie się składać z trzech tomów, z których ten ostatni ma pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Książki Remigiusza Mroza, których na rynku wydawniczym pojawiło się bardzo wiele również zostały zakupione do biblioteki, polecamy je miłośnikom kryminałów. Nowe tytuły z serii Joanna Chyłka z pewnością ucieszą tych czytelników, którzy już poznali panią mecenas w poprzednich prowadzonych przez nią sprawach. Książki R. Mroza dają solidną dawkę emocji i są godne polecenia.

Pozostałe z zakupionych dla Wypożyczalni dla Dorosłych i Oddziału dla Dzieci książek to nie mniej wciągająca lektura. Spośród zakupionych nowości wydawniczych każdy Czytelnik wybierze dla siebie interesującą i inspirującą historię, która przeniesie go do świata spisanego na pachnących farbą drukarską stronicach.

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.